WYDARZENIA

Licznik odwiedzin:
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    6 stycznia - Święto Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli.


W Święto Objawienia Pańskiego po raz pierwszy w historii naszej parafii został urządzony Orszak Trzech Króli. Orszak przeszedł ulicami parafii i udał się na Mszę Świętą do kościoła parafialnego, którą celebrował ks. proboszcz. Podczas mszy Trzej Królowie złożyli dary i pokłonili się Dzieciątku. Po zakończeniu Mszy Św. i po poświęceniu kredy i kadzidła orszak przeszedł do Domu Ludowego w Żeglcach. Tam zostały wybrane najładniej przygotowane stroje do orszaku, a następnie przedstawione krótkie jasełka. Tradycyjnie wspólnie odśpiewano kilka kolęd. W orszaku wziął udział Wójt Gminy P. Andrzej Koniecki, Skarbnik P. Stanisława Bator i inni goście. Głównymi organizatorami orszaku oprócz parafii byli: Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Karola Klobassy-Zrenckiego, Koło Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w organizację, a także parafianom i gościom, którzy wzięli udział w tej uroczystości aby w ten sposób uczcić objawienie się BOGA człowiekowi.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    6 grudnia 2016 - Odwiedziny Św. Mikołaja.


Jak co roku 6 grudnia naszą parafię odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci, które przybyły aby się z Nim spotkać otrzymały piękne prezenty. Niektóre maluchy witały Mikołaja wierszykami lub modlitwą. Prezenty otrzymały również członkinie scholi oraz ministranci.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    13 października 2016 - Wprowadzenie Relikwii Świętego Jana Pawła II.


Nasza parafia dołączyła do grona parafii, które mogą cieszyć się z posiadanych Relikwii Świętego Jana Pawła II. Jest to szczególne wyróżnienie i bardzo ważny moment w historii parafii. Ks. proboszcz wraz z przedstawicielami parafian odebrał w Krakowskiej Kurii Metropolitalnej na słynnej "Franciszkńskiej 3" relikwie naszego Świętego.
Uroczyste wprowadzenie relikwii odbyło się podczas comiesięcznego nabożeństwa upamiętniającego nawiedzenie parafii przez Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz Relikwii i Krzyża Jana Pawła II.
Przy wprowadzeniu Relikwii przed uroczystą Mszą Św. księdzu proboszczowi towarzyszyli ks. dziekan Jan Bielec - główny celebrans Mszy Św. i ks. Jacek Pusztuk z parafii Kopytowa, który wygłosił okolicznościową homilię. Na zakończenie wierni mogli ucałować Relikwie Świętego Jana Pawłą II.
Relikwie stanowią piękny dar dla parafii, ale tym bardziej musimy utrwalać dzieło oraz świadectwo życia i świętości Jana Pawła II tak, aby zasłużyć na Jego modlitwę i wstawiennictwo u Naszego Ojca w Niebie.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    17 września 2016 - Ślubowanie ministrantów.


Przy okazji Święta Stanisława Kostki - patrona młodzieży w kościele parafialnym zostały przyznane kolejne stopnie Liturgicznej Służby Ołtarza tj: kandydatów na ministrantów, ministrantów, choralistów, lektorów i starszych lektorów. Kandydatów do poszczególnych awansów przygotowywał ks. katecheta wraz ze starszym lektorem.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy zapału oraz wytrwałości w podjętej służbie.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    28 sierpnia 2016 - Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.


Uroczystą sumę odpustową odprawił i homilię wygłosił o. Jarosław Karaś gwardian i proboszcz parafii Głowienka. Msza odpustowa rozpoczęła się poświęceniem plonów z Chorkówki i Żeglec. Po procesji odpustowej, w rocznicę chrztu Polski, nasza parafia została zawierzona swojej Patronce poprzez Akt Zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej. Była to bardzo szczególna i wzruszająca chwila.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    3 lipca 2016 - Odpust w Leśniówce. Sakrament Bierzmowania.


W niedzielę w kościele filialnym w Leśniówce odbyły sie uroczystości odpustowe ku czci Św. Jana z Dukli. Święto parafialne uświetnione było wizytą biskupa Stanisława Jamrozka, który na Sumie odpustowej udzielił młodzieży z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 45 młodych osób przygotował ks.Daniel Odor. Ze względu na deszczową pogodę nie było procesji odpustowej, ale tradycyjnie po adoracji Najświętszego Sakramentu i odśpiewaniu Te Deum laudamus, na zakończenie uroczystości, wierni mogli ucałować relikwie Św. Jana z Dukli.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    29 maja 2016 - Konkurs w Roku Miłosierdzia. WYNIKI niżej.


Każdego roku siostry Michalitki z Miejsca Piastowego organizują przy okazji Dnia Dziecka Michayland - jest to swoiste wydarzenie, pełne radości, a skierowane dla uczniów szkół Podstawowych. W tym roku hasłem przewodnim niniejszego wydarzenia są słowa "Miej serce na dłoni". Przy okazji Michayland-u każdego roku ogłaszane są okolicznościowe konkursy - w tym roku w konkursie plastycznym pt. "Bądź apostołem miłosierdzia w rodzinie i środowisku" wzięli udział także przedstawiciele z naszej parafii - życzymy naszym reprezentantom, aby ich prace zostały docenione przez jury, a sam Dzień Dziecka niech będzie dla wszystkich dzieci naszej parafii czasem odkrywania piękna i uroku młodości.

WYNIKI KONKURSU:
Wyniki ogłoszone zostały 1 VI w Miejscu Piastowym podczas Ogólnopolskiego Dnia Dziecka Michayland 2016 - w którym brało udział prawie 80 osób z naszej parafii (Uczniowie szkoły Podstawowej w Chorkówce).
Spośród 9 prac z naszej parafii zostały nagrodzone trzy prace i są to:

I miejsce kategoria młodsza - Faustyna Głowacka (kl. III) ---- jest to 4 praca z kolei, elementy charakterystyczne to chory w łóżku, wózek inwalidzki stoi obok.
III miejsce w kat młodszej - Żaneta Wityńska (kl. III) - to 9 z kolei praca (cmentarz i osoba modląca się przy grobie)
III miejsce w kat starszej - Wiktoria Gradowicz (kl. V) - 3 praca z kolei, serce z cierniami.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ks. Daniel Odor
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    26 maja 2016 - Koncert "Jednego Serca - Jednego Ducha".


Koncert - jedyny w swoim rodzaju.
Od 2003 roku w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała odbywa się swoista duchowa uczta dla ludzi wiary - Koncert ewangelizacyjny "Jednego Serca - Jednego ducha". W tym roku (26 maja 2016 r.) po raz drugi udało się z naszej parafii zorganizować wyjazd na to wydarzenie - nasza grupa liczyła prawie 60 osób, choć chętnych było dużo więcej. Wszystkich, którzy chcieliby pooglądać transmisje z koncertu zapraszamy na: relację filmową

ks. Daniel Odor
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    26 maja 2016 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.


W uroczystość Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem przeszła ulicami parafii z kościoła filialnego w Leśniówce do kościoła parafialnego w Żeglcach. Procesję prowadził ks. Daniel. Tradycyjnie, dzieci klas III z naszej parafii obchodziły rocznicę swej Pierwszej Komunii Świętej.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    3 maja 2016 - Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 MAJA.


W naszej parafii odbyły się powiatowo-gminne uroczystości związane ze Świętem Matki Bożej Królowej Polski oraz z przypadającym w tym dniu patriotycznym Świętem Konstytucji 3 MAJA. Obchody rozpoczęły się od złożenia wieńców i kwiatów pod obeliskiem przy kościele parafialnym w Żeglcach ku czci: _Poległym, pomordowanym i prześladowanym za Ojczyznę_. Biało-czerwone wiązanki złożyli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, przedstawicielka Posłanki na Sejm Joanny Frydrych, radni Powiatu Krośnieńskiego, władze Gminy Chorkówka, członkowie PiS z terenu Gminy Chorkówka, funkcjonariusze policji i inne organizacje lokalnej społeczności. Następnie o godz. 13-tej na placu GOK w Chorkówce odbyła się uroczysta Msza Święta polowa w intencji Ojczyzny. Mszę celebrował ks. prałat Jan Luchowski, a homilię wygłosił ks. Daniel Odor. Modlitwie licznie towarzyszyli mieszkańcy parafii, zaproszeni goście oraz reprezentanci szkół i innych organizacji z pocztami sztandarowymi. Po zakończeniu Mszy Św. chór Chorkowianie zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych przeplatanych z recytowaniem wierszy przez laureatów powiatowego konkursu poezji patriotycznej.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    kwiecień 2016 - Rekolekcje młodzieży.


W kwietniu 2016 roku w Domu Rekolekcyjnym w Strachocinie odbyły się rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Konferencje rekolekcyjne wygłosił ks. Piotr Leja - wikariusz w Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagórzu. Podczas rekolekcji posługiwali także animatorzy - którzy dla naszej młodzieży stali się żywym świadectwem wiary i zaangażowania świeckich w życie Kościoła. Młodzieży (grupie 43 osób) przez cały czas towarzyszył także ks. Daniel Odor, który przez okres ostatnich dwóch lat przygotowuje nasza parafialną młodzież do dojrzałego przyjęcia niniejszego sakramentu. Każdy z uczestników na swój sposób przeżył ten czas, ufamy, iż przyniesie on błogosławione owoce w ich dorosłym życiu, a młodzieży życzymy "aby dali się poprowadzić Duchowi Świętemu".

ks. Daniel Odor
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    marzec 2016 - konkurs "Pełnić służbę całym życiem"


W marciu 2016 roku w Rogoźnie (k. Łańcuta) odbył się powiatowy konkurs plastyczny pt: "Pełnić służbę całym życiem". Konkurs dotyczył osoby Anny Jenke (kandydatka na ołtarze, wzór dla wielu zarówno młodych jak i dorosłych osób, nauczycielka - która całe swoje życie oddała pracy patryjotyczno - religijnej, pracując pośród młodzieży jarosławskiej w okresie II wojny światowej i w czasie powojennym). Z naszej parafii 7 osób (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych) wzięło udział w niniejszym konkurscie. Radością jest, iż pierwsze miejsce zajęłą nasza parafianka WIKTORIA GRADOWICZ (Szkoła Podstawowa w Żeglcach), która przygotowała pracę nt. "KROMKA CHLEBA". Zwyciężczyni i wszystkim uczestnikom gratulujemy.

ks. Daniel Odor


TRIDUUM PASCHALNE 2016.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Wielki Czwartek.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Wielki Piątek.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Wielka Sobota.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Rezurekcja.

Każdego roku przeżywamy Święta Wielkanocne. Jest to czas, w którym pochylamy się nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Czas świętowania rozpoczyna się od uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, czego pamiątką jest Niedziela Palmowa (zdjęcia niżej).
W Wielki Czwartek przeżywamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej przedstawiciele wspólnot parafialnych, wyrażali Bogu wdzięczność za dar posługi naszych księży. W geście prostych życzeń i symbolicznych kwiatów swą wdzięczność wyrazili:
Akcja Katolicka, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza i Zespół Śpiewaczy Chorkowianie.
W bogatą Liturgię Triduum Paschalnego, oprócz Liturgicznej Służby Ołtarza zaangażowało się także wiele innych osób:
- Dary Ofiarne w Wielki Czwartek (Hostię, ampułkę z winem i kosze z chlebami) procesyjnie do Ołtarza przyniosła Młodzież Ruchu Apostolstwa Młodzieży,
- W Wielki Piątek Mękę Pańską uroczyście śpiewali: Ks. proboszcz, Pan Organista i Pan Kościelny, a uroczystą Modlitwę Wiernych zaśpiewali Chorkowianie, którzy wraz ze Wspólnotą Biblijną w godzinach nocnych czuwali przy Grobie Pańskim,
- Psalmy od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Wielkanocnej wykonywała Schola Parafialna,
- Czytania z Wielko Sobotniej Liturgii podjęli dorośli mężczyźni, mężowie i ojcowie rodzin,
- Czuwanie przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę (w godzinach nocnych) animowała młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży, Scholi i Liturgicznej Służby Ołtarza,
- Podczas Mszy Świętej Rezurekcyjnej (niedzielny poranek) czynnie była zaangażowana Ochotnicza Straż Pożarna z Chorkówki, Leśniówki i Żeglec (podjęli niesienie feretronów podczas procesji rezurekcyjnej oraz Liturgię Słowa). Strażacy od liturgii Wielkiego Piatku pełnili również cały czas straż przy Grobie Pańskim.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w ubogacenie czasu wielkanocnej zadumy wyrażamy szczere Bóg zapłać, a Ojciec Niebieski niech będzie dla nich umocnieniem w codziennym życiu.
Składamy również podziękowania Panu Witoldowi Ulanowskiemu, który co roku obdarowuje naszą parafię chlebkami na Wielki Czwartek.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    20 marca 2016 - Niedziela Męki Pańskiej Palmowa.


Niedziela Palmowa jest obchodzona na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie był witany gałązkami palm. Nasze palmy, które święcimy w tym dniu są nieco inne jak te w Jerozolimie, ale piękne i pracochłonne. Co roku przybywa palm wykonywanych przez różne grupy parafialne i stowarzyszenia.
Na tegoroczną Niedzielę palmy m.in przygotowali: ministranci, schola, młodzież z RAM, Koło Gospodyń w Żeglcach i Chorkówce, OSP Żeglce, przedszkole Misiowo w Chorkówce oraz przedszkole przy Zespole Szkół w Chorkówce.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    11 marca 2016- Droga Krzyżowa ulicami p[arafii.


Jak co roku jedną drogę krzyżowa w Wielkim Poście odprawiamy ulicami parafii. W tym roku również dzień przed rozpoczęciem rekolekcji wielkopostnych odbyliśmy drogę krzyżową ulicami. Pierwsza stacja była pod krzyżem misyjnym przy kościele w Żeglcach, a ostatnia pod krzyżem misyjnym w Leśniówce. Rozważania poszczególnych stacji drogi krzyżowej przygotowali członkowie Akcji Katolickiej działającej przy naszej parafii.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    2 luty 2016 - Święto Ofiarowania Pańskiego.


W święto Matki Bożej Gromnicznej i zarazem Święto Ofiarowania Pana Jezusa dzieci i młodzież z naszej parafii przygotowały krótkie misterium Pożegnanie Dzieciątka Jezus. Na zakończenie wszyscy wierni mogli ucałowac figurkę Dzieciątka, którą jak pamiętamy ks. proboszcz przywiózł z Ziemi Świętej gdzie w Grocie Narodzenia Ją poświęcił.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    20 grudnia - Symboliczne otwarcie Roku Miłosierdzia w naszej parafii.


W niedzielę, 20 grudnia br, w IV Niedzielę Adwentu, w kościele parafialnym w Żeglcach miało miejsce uroczyste rozpoczęcie obchodów Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. O godz. 11.00 ks. proboszcz dokonał symbolicznego otwarcia Bramy Miłosierdzia. Pamietamy, że 8 grudnia Papież Franciszek zainaugurował Święty Rok Miłosierdzia, a w niedzielę 13 grudnia symboliczne drzwi roku miłosierdzia dokonywali biskupi we wszystkich katedrach.
Po zakończeniu Mszy św. mogliśmy zobaczyć krótkie misterium wigiljne przygotowane przez dzieci i młodzież z naszej parafii przy pomocy ks. Daniela. Przedstawienie nawiązywało do pięknych polskich tradycji i obyczajów wigilijnych.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    6 grudnia - Spotkanie Ruchu Światło-Życie.


6 grudnia w godzinach popołudniowych w naszej parafii odbyło się Adwentowe Spotkanie Ruchu Światło Życie Archidiecezji Przemyskiej rejon Krosno. Spotkanie odbywało się w dolnym kościele, a godz. 16-tej członkowie Ruchu wzięli udział we Mszy Świętej zakończonej adoracją najświętszego Sakramentu.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    6 grudnia - Odwiedziny Świętego Mikołaja.


W niedzielę naszą parafię odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci powitały go wierszami i piosenkami. Było dużo prezentów, radosnych uśmiechów i żartów. Tu możemy zobaczyć pamiątkowe zdjęcia.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    8 listopada - Obchody Narodowego Święta Niepodległości.


Gminne Święto Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej obchodziliśmy na uroczystej sumie, którą celebrowali: ks. proboszcz z Żeglec prałat Jan Luchowski oraz ks. proboszcz z Kopytowej Bronisław Wyczawski. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Krośnieńskiego, Gminy Chorkówka, poczty sztandarowe różnych organizacji oraz parafianie. Wszyscy zostali udekorowani przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żeglcach kotylionami niepodległościowymi. Po mszy, pod pomnikiem Chrystusa dźwigającego krzyż, na którym od wielu lat jest wmurowana tablica " W hołdzie poległym, pomordowanym i prześladowanym za Ojczyznę" złożono biało-czerwone wieńce i kwiaty, a na końcu przy udziale orkiestry dętej z Miejsca Piastowgo, odśpiewano hymn: "Boże coś Polskę...".Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    31 października - Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego.


Opis wkrótce.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    24 października - Rozstrzygnięcie konkursu papieskiego.


24 X 2015 r. w Radymnie odbył się Finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa". W tegorocznym konkursie brali udział również przedstawiciele naszej Parafii - niektórzy z nich znaleźli się w gronie laureatów. Konkurs podzielony był na 2 kategorie tematyczne i 5 kategorii wiekowych. W Konkursie plastycznym (w którym wpłynęło prawie 1000 prac z całej Polski) - nasi przedstawiciele reprezentowali uczniów kl. I- III Szkół Podstawowych (wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Kamil Skalski ), uczniowie kl. IV - VI (tutaj wyróżnienia otrzymały Izabela Dembiczak i Julia Kludacz) a także uczniowie klas Gimnazjalnych (wyróżnienia przyznano Piotrowi Urbanikowi i Piotrowi Cyburtowi). Ponadto w Konkursie Polonistycznym wyróżnienie otrzymał Paweł Trybus, który przygotował własny wiersz poświęcony Św. Janowi Pawłowi II. Sama Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Radymnie, następnie w Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce występ grup teatralnych oraz ogłoszenie wyników Konkursowych. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

ks. Daniel
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    18 października - Obchody Dnia papieskiego.


Młodzież naszej parafii (uczniowie Gimnazjum i Szkół Podstawowych) przy współpracy z ks. Danielem przygotowała Misterium na Dzień Papieski. Misterium przedstawione było w dolnym Kościele w Żeglcach a także w Kościele filialnym w Leśniówce. Ponadto w ramach szkolnego dnia Papieskiego Misterium zobaczyło grono pedagogiczne, uczniowie oraz niektórzy rodzice szkoły Podstawowej w Chorkówce. Tematem wiodącym tegorocznego Misterium było ukazanie człowieczeństwa przeżywanego przez Św. Jana Pawła II . Misterium poprzedzone było Uroczystą Mszą Świętą, podczas której śpiewał chór "Chorkowianie", a której przewodniczył nasz ks. Proboszcz - ks. Jan Luchowski. W przygotowanie Misterium włączyli się także nasi parafianie - wszyscy obecni na Misterium zostali poczęstowani "papieską kemówka". Sam Dzień Papieski przeżywaliśmy w klimacie wspomnień wizyty Jana Pawła II na krośnieńskiej ziemi. Z tej też racji przygotowana była okolicznościowa wystawa zdjęć upamiętniających tamto wydarzenie.

ks. Daniel
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    8 września - Dożynki w Częstochowej.


Pielgrzymka z naszej parafii z pięknym plonem dożynkowym wykonanym przez KGW w Żeglach wzięła w tym roku udział w Ogólnopolskich Dożynkach w Częstochowie.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    20 września - Przedstawienie "Miłosierdzie Maryi".


W niedzielę w dolnym kościele po Mszy Św. o godz. 16-tej grupa teatralna z parafii Św.Piotra i Św.Jana z Dukli przedstawiła sztukę pt:"Miłosierdzie Maryi". Przedstawienie składało się z trzech krótkich aktów. Warto było poświęcić krótką chwilę w niedzielne popołudnie gdyż sztuka była wartościowa i bardzo dobrze przygotowana.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    18 września - Święto Stanisława Kostki patrona młodzieży.


W dzień wspomnienia Świętego Stanisława Kostki w naszej parafii odbyło się ślubowanie nowych ministrantów oraz podniesienie stopnia ministrantom będących już członkami Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy Świętej uczniowie I klasy gimnazjum uroczyście rozpoczęli przygotowania formacyjne do Sakramentu Bierzmowania.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    30 sierpnia- Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.


Uroczystą sumę odpustową odprawił ks.Tadeusz Baj proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta w Przemyślu. Oprawę uroczystości odpustowej stanowiły wieńce dożynkowe przygotowane przez mieszkańców Żeglec i Chorkówki składane jako dary ofiarne wraz z chlebem i winem. Dziękujemy kapłanom z dekanatu i sąsiednich parafii, gościom i mieszkańcom za udział w uroczystości odpustowej.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    Pielgrzymka - Sanktuaria Europy.


Zdjęcia i opis wkrótceKliknij aby przejść do galerii zdjęć
Ognisko na rozpoczęcie wakacji.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Wyjazd integracyjny do Krasiczyna.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Rekolekcje RAM i oazowe.

W pierwszych dniach wakacji młodzież naszej parafii (Lektorzy, Ministranci, Schola, Młodzież z RAMu) spotkali się na wspólnym wakacyjnym ognisku. Miły czas - integracji - ubogacony trzynastymi urodzinami naszej koleżanki Darii pozwolił nam wspólnie spędzić kilka pierwszych chwil wakacyjnego wypoczynku. Zdjęcia na pewno nie oddają sympatycznej atmosfery, ale na pewno ukazują to, iż młodzież może ze sobą spędzać miło czas nie wstydząc się tego, że Jezus stał się "punktem" spójnym w życiu każdego z nas.

Wyjazd Integracyjny do Krasiczyna.
W dniach 4-8.07.2015R odbył się Integracyjny wyjazd młodzieży z Naszej Parafii do Krasiczyna. W wycieczce uczestniczyli m.in. Liturgiczna Służba Ołtarza parafii Żeglce, Schola, Ruch Apostolstwa Młodzieży. Spędziliśmy z ks. Danielem piękne 4 dni. Na naszych mini rekolekcjach uczestniczyliśmy codziennie we Mszy Świętej oraz spacerowaliśmy po Przemyślu i okolicach. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy. Jeżeli tylko będzie okazja na pewno wybiorę się w przyszłym roku. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy, a także spojrzenia na naukę Bożą z innej strony.

Sz. Sajdak

Rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży
W dniach 17.08-24.08.15 spędziłem tydzień czasu na rekolekcjach Ruchu Apostolstwa Młodzieży II° "Wakacje z Bogiem" w Ustrzykach Górnych. Było świetnie. Integrowaliśmy się z grupą, poznałem wiele nowych osób. Chciałbym jeszcze tam pojechać, szkoda ze tak krótko to trwało. Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu. Było super zapraszam wszystkich na II°!!

K. Forystek

W dniach 03-10.08.2015R odbył się rekolekcje RAMu w Ustrzykach Górnych. Atmosfera w ośrodku była bardzo miła, poznałam dużo ciekawych ludzi, z którymi mam kontakt do dziś, bardzo podobały mi się wyjścia w góry i oglądanie podniebnych widoków. Zachęcam do wyjazdów na rekolekcje.

K. Gromek

Wakacje - czas odpoczynku od szkoły, nauki, pracy. Ale to nie czas odpoczynku od Pana Boga. Młodzież z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach wakacyjnych podczas, których umacniała swoje relacje z Panem Bogiem. Niesamowity tydzień w Ustrzykach Górnych, wyjścia na szczyty bieszczadzkich gór, modlitwa, nowe znajomości , przyjaźnie, a wszystko na chwałę Boga. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału.

A. Szymbara


Rekolekcje Oazowe.
W dniach 15-30.07.2015R. odbyły się rekolekcję Oazowe w Maćkowicach. W których uczestniczyło dwóch naszych Parafian: Szymon Sajdak i Piotr Cyburt. Rekolekcję odbyły się w bardzo dobrej atmosferze. W ośrodku rekolekcyjnym poznawaliśmy nowych przyjaciół, z którymi kontakt do dziś. Jestem zadowolony i bardzo mile je wspominam. Nasi animatorzy i animatorki troskliwie się nami zajmowali. Ksiądz opiekun często z Nami rozmawiał i żartował. Spędzaliśmy wolny czas na graniu w piłkę nożną, grę w siatkówkę. Takich rekolekcji nie zapomina się szybko. Zachęcam wszystkich do brania udziału w takich rekolekcjach.

Sz. Sajdak
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    5 lipca- Odpust parafialny ku czci Św.Jana z Dukli w kościele w Leśniówce.


Sumę odpustową w naszej parafii koncelebrował ks.prymicjant Sebastian Lasota wraz z ks. Józefem Konieczko proboszczem parafii Iwla oraz naszym ks. proboszczem. Msza św. odprawiona została w intencjach o zdrowie i błogosławieńswto dla mieszkańców Leśniówki i szczęśliwe zbiory, a także w intencji zmarłych parafian z Leśniówki. Ks. Sebastian gościł w naszej parafii 4-krotnie przy okazji corocznych odwiedzin seminarzystów w parafiach diecezji przemyskiej. Na mszy odpustowej wygłosił piękną homilię odnoszącą się do naszego Patrona Św. Jana z Dukli. Po mszy św. i procesji odpustowej udzielił prymicyjnego błogosławieństwa najpierw wszystkim kapłanom, a następnie pozostałym wiernym.
Księże Sebastianie łaska i pokój niech zawsze będą z Tobą.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    Pielgrzymka na Ukrainę.


Opis wkrótce.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    14 czerwca - Msza prymicyjna ks.Jakuba.


23 maja 2015r ks.Jakub Kaszowski przyjął święcenia kapłańskie. Dzisiaj odprawił Mszę św. prymicyjną w naszej parafii. Przed rozpoczęciem seminarium kilka lat pełnił u nas posługę organisty i dlatego wszyscy czujemy się z Nim mocno związani. Słowo Boże dla ks. Kuby, ale i dla nas wiernych bardzo pięknie wygłosił ks. Józef Konieczko obecnie proboszcz w parafii Iwla. Parafianie składali ks. Jakubowi życzenia, a na końcu mszy ks.neoprezbiter udzielił wszystkim szczególnego błogosławieństwa.
Ks. Jakub również składał wszystkim podziękowania, a zwłaszcza naszemu ks. proboszczowi i ks. Józefowi, którzy przyczynili się do wyboru jego drogi kapłańskiej.
Niech Bóg Cię prowadzi i strzeże ks. Jakubie.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    4 czerwca - BOŻE CIAŁO.


"Słowo stało się ciałem, ażeby na nowo twoje ciało człowieku, powróciło w Słowo".    Adam Mickiewicz
Jak co roku w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała dzieci z klas III obchodziły swoja I rocznicę Komunii Św. W procesji z Żeglec do Leśiówki wzięło udział bardzo dużo parafian, a szczególnie dzieci. Przyprowadźmy Je również do Jezusa każdego dnia podczas całej oktawy Bożego Ciała.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    26 maja - Dzień Matki.


Z okazji Dnia Matki dzieci z przedszkola Misiowo w Chorkówce oraz dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych w Chorkówce i Żeglcach przygotowały dla swoich Mam, a także dla Ojców wieczór słowno-muzyczny. Bardzo ciekawie i ładnie przygotowane przedstawienie wraz z życzeniami dla rodziców nawiązywało w treści do najważniejszej dla każdego z nas Matki Boga, ale i człowieka. Oprócz dzieci i młodzieży przygotowanych przez ks. Daniela w przedstawieniu wziął również udział zespół 'Chorkowianie'. Na koniec każda z mam otrzymała symboliczny kwiatek, a wszyscy zostali poczęstowani ciastem.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    17 maja - Święto Wniebowstąpienia Pana Jezusa.


Na niedzielnych Mszach Swiętych w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego homilię nawiązującą do tego święta wygłosił ks. Daniel, który przygotował również parafialną młodzież do przedstawienia treści kazania w formie pantomimy. W ten dzień na Sumie obchodzony był również jubileusz 10 lecia kapłaństwa ks. Daniela Odora - naszego wikarego. Do życzeń, które otrzymał dołączmy się również pamiętając o Nim i o wszystkich kapłanach w modlitwie, a ks.Danielowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej na każdy dzień.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    16 maja - Obchody Gminnego Dnia Strażaka w Chorkówce.


W sobotę 16 maja przy Remizie OSP w Chorkówce odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka na szczeblu gminnym. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą Polową, którą celebrował nasz Ks.Proboszcz. Wygłosił On również dla strażaków piękną homilię mówiąc o Ich ciękiej, ale bardzo ważnej służbie. Na mszy została poświęcona figurka Św. Floriana - patrona strażaków, którą po zakończeniu mszy strażacy obwieżli po ulicach aby Św. Florian wszystkim błogosławił. W strażackim święcie wzięli udział przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście z Komendy Miejskiej PSP i Zarządu Powiatowego ZOSP w Krośnie.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    13 maja - Nabożeństwo fatimskie.
Wspomnienie nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej i relikwii Św. Jana Pawła II.


W tym roku majowe nabożeństwo fatimskie wypadło w białym tygodniu i było prowadzone przez dzieci, które 10 maja przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Dzieci przejęte swoją rolą stanowiły równocześnie piękną oprawę tego szczególnego dnia modlitwy w naszej parafii.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    3 maja - Msza Święta w uroczystość NMP Królowej Polski
przy kapliczce w Chorkówce.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    28 kwietnia - Konkurs Pieśni Religijnej.


W dniu 28 IV 2015 r. w Zespole Szkół w Korczynie odbył się już po raz V Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Religijnej "Śpiewajmy Świętym". Nasza parafianka DARIA SAMBOROWSKA reprezentując zarówno nasza parafię jak i swoją szkołę (uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Chorkówce) zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej (wystąpiło ok 50 uczniów z różnych Szkół Podstawowych z całego powiatu krośnieńskiego). Daria zaśpiewała piękną piosenkę Tomka Kamińskiego "Ty tylko mnie poprowadź". Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zgodnie z regulaminem wystąpią podczas Koncertu finałowego, który będzie miał miejsce 10 V w Kościele parafialnym i będzie powiązany z przeżywanymi w Parafii w Korczynie uroczystościami religijnymi. Do konkursu Darię przygotowywał ks. Daniel - katecheta, oraz pani Renata - nauczycielka muzyki. Zarówno Darii jak i jej opiekunom i rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    2 kwietnia - Konkurs biblijny dla LSO.


Dnia 2 kwietnia przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii wzięli udział w diecezjalnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Ministrantów i Lektorów. Konkurs odbył się w Zagórzu, gdzie nasi reprezentanci dzielnie walczyli piórem. Gratulujemy im odwagi a przede wszystkim tego, iż nie wstydzą się czytać Słowo Boże i pogłębiać tym samym swoją wiarę w Żywe Słowo Ewangelii. Konkurs w tym roku dotyczył 7 wybranych listów św. Pawła Apostoła.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    2 kwietnia - Msza Krzyżma Świętego w katedrze w Przemyślu.


W Wielki Czwartek w każdej katedrze katolickiej przeżywamy Mszę Krzyżma Świętego której przewodniczy miejscowy Ordynariusz. W tym roku w mszy krzyżma wraz z naszym ks. wikariuszem (ks. Danielem) wzięli udział również lektorzy naszej parafii - było to dla nich nowe doświadczenie. Msza Krzyżma uświadamia nam wartość sakramentu kapłaństwa, a także rolę sakramentów w naszym chrześcijańskim życiu. Po Mszy świętej uczestnicy zwiedzili seminarium duchowne w Przemyślu oraz udali się na krótką wycieczkę po miejskim rynku. Na pewno uczestnictwo we Mszy Świętej krzyżma wraz z naszymi biskupami i kapłanami z całej diecezji na długo pozostanie w pamięci.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    29 marca - NIEDZIELA PALMOWA i 30 marca - zakończenie Rekolekcji.


Na upamiętnienie wjazdu Jezusa do Jerozolimy Palmy przygotowali:
Koło Gospodyń Wiejskich z Żeglec, Koło Gospodyń Wiejskich z Leśniówki, Koło Gospodyń Wiejskich z Chorkówki, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chorkówce, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśniówce, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żeglcach, Schola Młodzieżowa w Leśniówce, Ruch Apostolstwa Młodzieży w Żeglcach, Liturgiczna Służba Ołtarza w Żeglcach, Przedszkole "Misiowo" w Chorkówce.
Rekolekcje w naszej parafii wygłaszał ks. dr Antoni Michno. W niedzielę na spotkaniu z młodzieżą było ok 40 osób. Tematyka spotkania to relacje: Ja - Rodzice, Ja - Pan Bóg. Konferencja w oparciu o relacje Jezusa do swoich rodziców i do Boga Ojca Wszechmogącego.
W Wielki Poniedziałek odbyło sie zakończenie rekolekcji wielkopostnych.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    20 marca - Droga Krzyzowa ulicami parafii.


Corocznym zwyczajem w okresie Wielkiego Postu, odbyło się nabożenstwo Drogi Krzyżowej drogami naszej parafii przygotowane przez Akcję Katolicką. Po Mszy Św. w kościele parafialnym rozpoczęliśmy odprawianie Drogi Krzyżowej. I stacja została odmówiona pod Krzyżem Misyjnym przy kościele w Żeglcach, a XIV ostatnia pod Krzyżem Misyjnym przy kościele w Leśniówce. Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej odmawiane były przez członków Akcji Katolickiej.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    13 marca - Misterium Męki Pańskiej.


W piątek 13 marca zamiast tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbyło sie Misterium Męki Pańskiej. Misterium przygotowała młodzież i dzieci z naszej parafii pod kierownictwem ks.Daniela. W przygotowanie włączył sie równiez zespół "Chorkowianie", który ubarwił przedstawienie Męki Pańskiej pięknymi psalmami i pieśniami wielkopostnymi. Misterium przedstawiało poszczególne stacje Drogi Krzyżowej Pana Jezusa od skazania na śmierć aż po Zmartwychwastnie, a także to, co najcenniejsze Pan Jezus nam pozostawił w życiu ziemskim czyli Sakrament Eucharystii. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali to piękne misterium, przybliżając bardziej realistycznie mękę i śmierć Pana Jezusa i dostarczając nam w ten sposób mocnych przeżyć i wzruszeń.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
1 luty - JASEŁKA
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Wystawa ozdób światecznych.


Przy współpracy księdza katechety - ks.Daniela z naszą parafialną młodzieżą (RAMem, lektorami i ministrantami, scholą, młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania), a także z uczniami szkół średnich i uczniami szkół podstawowych udało się zorganizować Parafialne Misterium o Tajemnicy Bożego Narodzenia "Tradycyjne jasełka", które ubogacone zostały śpiewem chóru "Chorkowianie". W jasełkach wzięło udział 35 aktorów amatorów, którzy poświęcając swój czas i entuzjazm młodości pragnęli ubogacić nasze bożonarodzeniowe przeżycia. Najwybitniejszym aktorem okazał się żywy Jezus. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego parafialnego wydarzenia wyrażamy szczere Bóg zapłać.

ks. Daniel

Przy okazji jasełek mozna było zobaczyć wystawę pieknych ozdób świątecznych przygotowanych przez naszych parafian.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    31 grudnia 2014 - 1 stycznia 2015 - Taize. Spotkanie młodzieży w Pradze.


Każdego roku radość okresu Bożonarodzeniowego ubogacona jest Europejskim Spotkaniem Taize. W tym roku spotkanie to odbyło się już po raz 36 w Pradze.
Taize - to ekumeniczna wioska we Francji gdzie Brat Roger założył wspólnotę, której głównym zamysłem było szukanie tego co łączy wszystkich chrześcijan - czyli modlitwa. Okres przełomu roku, to czas, w którym w konkretnym mieście starego kontynentu (każdego roku jest to inne miasto) gromadzą się młodzi ludzie aby poprzez modlitwę i śpiew odkrywać radość płynącą z Ewangelii. Pośród wielu narodów europejskich Polacy odznaczają się zazwyczaj największą liczebnością (tak samo było także w tym roku).
Z naszej parafii w spotkaniu Taize wzięło udział dwie osoby. Od 28 grudnia do 2 stycznia braliśmy udział w modlitwach, spotkaniach w grupach i mszach świętych, które były prowadzone w różnych językach. Oczywiście mieliśmy także chwile czasu wolnego, wtedy udawaliśmy się zwiedzać piękną Pragę. Kolejne spotkanie odbędzie się w Walencji w Hiszpanii.
Mamy nadzieję, że uda nam się tam pojechać. Wszystkich zachęcamy do nieustannej modlitwy o jedność chrześcijan, abyśmy umieli w pełni naśladować Jezusa - drogą ku owej jedności jest szukanie tego co nas łączy, a nie tego co dzieli.

Uczestnicy Taize Praga

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    6 grudnia 2014 - Spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    27 października - Rozstrzygnięcie IX edycji konkursu "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa".


W dniach od 12 do 22 października 2014 r. w Kościele bardzo dużo mówiło się o osobie Świętego Jana Pawła II. Ten czas naznaczony był wieloma wydarzeniami religijnymi związanymi z naszym Wielkim Rodakiem. Oto 12 października przeżywaliśmy już po raz kolejny - XIV DZIEŃ PAPIESKI, którego w tym roku naczelnym wezwaniem były słowa "Jan Paweł II - Świętymi bądźcie". Dzień Papieski zawsze poprzedza dzień 16 października, kiedy to wspominamy datę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową (obchodziliśmy 36 rocznicę tego wydarzenia); natomiast 22 października to dzień, w którym w tym roku po raz pierwszy w liturgii Kościoła wspominaliśmy Świętego Jana Pawła II. Cały ten okres wzbudził w nas chęć pochylenia się nad osobą Tegoż Polaka.
Włączyliśmy się w sposób czynny w IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego "Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa", którego w tym roku tematem były słowa "Świętość Jana Pawła II moją drogą do świętości". Konkurs przebiegał w trzech kategoriach (literackiej, multimedialnej i plastycznej), z czego największa grupa naszych młodych parafian (uczniowie szkół podstawowych) wzięła udział w kategorii plastycznej (11 osób), zaś w literackim 2 osoby a w multimedialnym 1 osoba. W gronie finalistów znaleźli się: III miejsce w kat. plastycznej - Piotr Urbanik (kl. VI), oraz wyróżnienia Wiktoria Gradowicz (kl. IV), Konrad Ochała (kl. IV) oraz jeszcze raz Piotr Urbanik w kategorii literackiej. Zamieszczamy prace naszych młodych utalentowanych parafian oraz zdjęcia z uroczystości ogłoszenia wyników konkursu.

ks. Daniel
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    16 października - Dzień papieski w nszej parafii.


Dzień papieski w Polsce obchodzony jest w niedzielę poprzedzającą 16 października czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża. U nas w parafii obchodziliśmy tę rocznicę dokładnie 16 października w czwartek. Z tej okazzji dzieci ze Szkół Podstawowych z Żeglec i Chorkówki, przy pomocy ks. katechety, przygotowały piękne misterium pod tytułem "Świętymi bądźcie". W misterium wspomniano dziewięciu Polaków, którzy zostali kanonizowani przez Św. Jana Pawła II, a których postacie przedstawione są na polichromii w naszym kościele.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    1 pażdziernika 2014 r. - Rozpoczęcie pażdziernikowych nabożeństw różańcowych.


W 2014 roku nabożeństwa różańcowe odprawiane są pod hasłem: "Za mamę, za tatę, za rodzinę". Tematowi rodziny będzie poświęcony październikowy Synod biskupów w Rzymie. Papież Franciszek powiedział: " Różaniec otwiera nas na Boga, pomaga przezwycieżyć egoizm i wnosić pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat."

...**********...*...**********...*...**********...*...**********...*...**********...

W dniu 1 października podczas Uroczystej Eucharystii poświęcone zostały różańce dzieci klas II przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej. Ponadto ten dzień rozpoczął czas trwania przy Maryi z różańcem w ręku. Dla najmłodszych naszych parafian będzie to dzień w którym na dobre wszedł w ich życie, gdyż podczas nabożeństwa różańcowego zostały poświęcone a następnie pobłogosławieni zostali członkowie nowo powstałych DZIECIĘCYCH RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH.
Patronami nowych róż różańcowych zostali współcześni błogosławieni Kościoła: Matka Teresa z Kalkuty i ks. Jerzy Popiełuszko. Do wspólnoty róż różańcowych włączyli się uczniowie kl. III-VI zarówno ze Szkoły Podstawowej w Żeglcach jak i z Zespołu Szkół w Chorkówce. Zmianę tajemnic Dziecięce Róże Różańcowe będą miały w każdy I piątek miesiaca w swoim Kościele (zarówno w Leśniówce jak i w Żeglcach).
Członkami Róż są:
RÓŻA BŁ. MATKI TERESY Z KALKUTY:
z Leśniówki: Dominika Bogusz, Łukasz Bugiel, Magdalena Bugiel, Julia Firlej, Dominika Kielar, Katarzyna Kraska, Aleksandra Stryczniewicz, Dominika Twardowska (zelatorka), Aleksandra Węgrzynowska i Daniel Zajchowski
z Chorkówki i Żeglec: Aleksandra Bartuś, Nina Bobusia, Julia Kludacz, Daria Mrowiec, Mariola Najba, Weronika Prętnik, Weronika Skalska (zelatorka), Klaudia Solińska, Paulina Solińska, Kaja Szydło, Karolina Wojtowicz
RÓŻA BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI:
Z Chorkówi i Żeglec: Magdalena Banaś, Paweł Cyburt, Wiktoria Dyląg, Krystian Glazar, Wioletta Gromek, Kacper Kijek, Wiktor Kludacz (zelator), Aleksandra Kosiek, Natalia Kozieł, Kacper Kraus, Paweł Krzywda, Angelika Kukulska, Kamila Mastej, Aeksandra Olech, Klaudia Pazdra, Julia Pękalska, Krzysztof Samborowski, Szymon Serwiński, Jakub Skalski, Mateusz Żurak

Pamiętajmy o tych młodych ludziach w naszych modlitwach.

ks. Daniel
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    18 września 2014 r. - Wspomnienie Św. Stanisława Kostki.


18 września w Kościele obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki - patrona dzieci, młodzieży i Polski. W tym dniu w naszym kościele parafialnym do Liturgicznej Służby Ołtarza, poprzez oficjalny obrzęd, włączonych zostało 6 kandydatów na ministranta, którzy od ponad roku przygotowywali się do podjęcia tej posługi. Dla wspomnianej grupy chłopców był to ważny dzień, w którym ślubowali przed ołtarzem, iż będą starali się słowem i przykładem być wierni Bogu. Do grona LSO włączeni zostali: Krystian Glazar, Krzysztof Samborski, Kamil Gackowski, Szymon Serwiński, Kacper Kraus i Kacper Dyląg. Msza Święta zakończyła się błogosławieństwem nowo przyjętych ministrantów. Ponadto ten dzień był też świętem dzieci i młodzieży, którzy licznie uczestniczyli w Eucharystii.

ks. Daniel Odor
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    31 sierpnia 2014 r. - Odpust parafialny w Żeglcach.


Uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Częstochowskiej - Patronki naszej parafii - przewodniczył i homilię wygłosił ks. infułat Stanisław Mac. W celebrze sumy towarzyszyli ks. infułatowi ks. Wojciech, który zakończył posługę w naszej parafii oraz ks. Daniel Odor rozpoczynający pracę w parafii Żeglce. Wieńce dożynkowe z Chorkówki i Żeglec, corocznym zwyczajem zostały ofiarowane podczas mszy odpustowej. Jest to podziękowanie parafian dla Matki Bożej Częstochowskiej za łaski, opiekę i szczęśliwe zbiory.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć    17 sierpnia 2014 r. - Dożynki Gminne w Żeglcach.


W niedzielę uroczystą Mszą Świętą o godz. 14-tej rozpoczęły się Gminne Dożynki w Żeglcach. Mszę Św. koncelebrowali : ks. dziekan z dekanatu KrosnoIII Jan Bielec, ks. proboszcz ze Zręcina Wacław Socha i ks. proboszcz naszej parafii, który wygłosił okolicznościową homilię. Piękne i pracochłonne plony przygotowali przedstawiciele wszystkich miejscowości gminy. Na uroczystości oprócz władz gminnych wzięli udział również przedstawiciele Rady Powiatu. Praca rolnika, poszanowanie chleba, modlitwa za głodujących na całym świecie to główne intencje Mszy Świętej, a najpiękniej oddaje to fragment wiersza zacytowany przez ks. proboszcza w czasie homilii:

"... Błogosław, Boże, rolnika dłonie
Nie dopuść nigdy nań głodu.
Gdy sieje, niech mu skowronek dzwoni
Gdy zbiera, użycz mu chłodu.
Błogosław ludziom, którzy Twą wolę
Spełnią w bratniej miłości.
Jasną im ciszą opromień dolę:
Twój anioł niech u nich gości.

Niech w każdym naszym polskim domu
Nie braknie nigdy chleba.
Niech dar ten dziś błogosławiony,
Co rodzi polskie pole
Był sprawiedliwie podzielony
Na naszym polskim stole. ..."
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   
26 lipca 2014 r. - Pielgrzymka do Medjugorie.


Pielgrzymkę do Matki Bożej w Medjugorie rozpoczęliśmy Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza w naszym kościele parafialnym. Po mszy błogosławieństwa na czas podróży udzielił wszystkim ks. Wojciech.
Pierwszym zwiedzanym miastem był Budapeszt o zmroku. Stolica Węgier nocą to "gra świateł". Stwarza to piękny widok i klimat dla zwiedzających. Rankiem dotarliśmy do SPLITU na Chorwacji zwanego stolicą Dalmacji - zwiedzanie miasta portowego, w którym doskonale zachował się Pałac Dioklecjana, objęty patronatem UNESCO i będącym jedną z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Spacer po starym mieście, Ratusz Miejski, malowniczy port.
W tym dniu pierwszą Mszę św. w trakcie pielgrzymki mielismy w Svetiste Vepric, zwanym chorwackim Lourdes. To położone na zboczach Biokova Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes powstało w 1908 roku. W podróży towarzyszyło nam czterech wikariuszy z naszej diecezji: ks. Tomasz, ks. Karol, ks.Janusz i ks. Wojciech, którzy wraz z naszym ks. proboszczem i diakonem Kubą odprawiali Msze Święte. Czytania podczas liturgii często prowadziła s. Vienneja z hospicjum w Krośnie.
Późnym popołudniem dotarliśmy do Medjugorie. Panuje tam wyjątkowa, niepowtarzalna atmosfera, którą w pewnym stopniu oddają słowa Matki Bożej - "...Gdybyś wiedział, jak bardzo Cię kocham - płakałbyś z radości...". Następny dzień pielgrzymki rozpoczęliśmu od odwiedzenia Wspólnoty Cenacolo gdzie wysłuchaliśmy świadectw młodych ludzi, którzy w Medjugorie odnależli cel swego życia, wiarę, wyszli z nałogów, a teraz pracują i żyją pomagając innym zgodnie z nauka Chrystusa. Po spotakniu udaliśmy się na procesję różańcową na Górę Objawień w PODBRDO (wzgórze Crnica). Piękne nabożeństwo w miejscach gdzie Matka Boża 24 czerwca 1981 roku po raz pierwszy objawiła się widzącym: Ivan, Marija, Ivanka, Mirjana, Jakov, Vicka i później wielokrotnie objawiała się nadal. Objawienia trwają cały czas, ale już nie koniecznie na wzgórzu. Matka Boża za pośrednictwem widzących przekazuje dla nas wszystkich orędzia i tajemnice. "Jestem Królową Pokoju" mówi Matka Boża w Medjugorje i wzywa do pokoju, nawrócenia, pokuty, przebaczania, udziału w Eucharystii nie tylko w niedzielę. Mszę św. w tym dniu mieliśmy w języku polskim w kaplicy obok kościoła Św. Jakuba Apostoła w Medjogorie.
Po zakończonej mszy udaliśmy się do Mostaru nieformalnej stolicy Hercegowiny. Miasto piękne, chociaż widać jeszcze dużo zniszczeń po walkach przeciw Serbom w latach 90-tych. Wiele zabytków islamskiej kultury, Stary Most nad Neretvą wpisany na światową listę UNESCO, meczety i minarety, a także Stare Miasto, odbudowane po ostatnich wojnach, wygląda niemal identycznie, jak za czasów Imperium Ottomańskiego. Wąskie, kamienne uliczki, nad którymi tłoczą się niewielkie, kolorowe domy tureckie tętnią handlowym życiem. Kiedyś towary z dalekich krain jak i przedmioty codziennego użytku, a dziś sprzedaje się tu turystyczne pamiątki, głównie w formie ludowego rękodzieła. W drodze powrotnej, w Blagaju zwiedziliśmy wykuty po części w skale, klasztor derwiszów czyli tańczących mnichów, który w środku Europy stanowi nie lada ciekawostkę.
Kolejny dzień to Droga Krzyżowa na Górę KRIŻEVAC, na którą wyruszyliśmy o wschodzie słońca. Był to dość spory wysiłek fizyczny, ale przeżycia i atmosfera duchowa warte każdego wysiłku. Na szczycie góry stoi betonowy krzyż ustawiony w 1933r. w 1900 rocznicę Męki Chrystusa. Popołudnie spędziliśmy na Riwierze Makarskiej odpoczywając nad Adriatykiem. Po powrocie spieszyliśmy na międzynarodową Mszę Sw. i codzienne, wieczorne nabożeństwa.
W następnym dniu naszej pielgrzymki, po wysłuchaniu świadectwa nawrócenia i cudownego uzdrowienia z nałogu narkomanii Wieśka - Polaka, który pierwszy raz przyjechał do Medjugorie w 2000r., a od 11 lat spotyka się z pielgrzymami dając świadectwo pojechaliśmuy na piękne Wodospady Kravica, a po powrocie zwiedzaliśmy jeszcze te miejsca w Medjugorie gdzie wcześniej nie mogliśmy być.
Dubrownik zwany "Perłą Adriatyku" to kolejny etap naszej pielgrzymki. Duży port morski i port lotniczy.Jak piękne i dumne to miasto - najlepiej przekonać się samemu zwiedzając jego zabytki. Miasto na liście UNESCO. Mszę Św. mieliśmy w kościele Św. Błażeja patrona Dubrownika. Po mszy otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo poskręcanymi świecami t.zw.błażejlami aby wszyscy wierzący przez wstawiennictwo św. Błażeja, zostali uwolnieni od chorób gardła i wszelkiego innego zła. Po powrocie do Medjugorie udaliśmy sie szybko na plac kościelny gdyż rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Młodych. Modlitwa w różnych językach, śpiew, powiewające flagi i entuzjazm młodzieży, praktycznie z całego świata, stworzyły fantastyczną atmosferę.
Niestety, zbliżył się czas wyjazdu i po mszy odprawionej wczesnym rankiem w pensjonacie, wyruszyliśmu w drogę powrotną. W osttnim dniu zwiedziliśmy jeszcze Park Narodowy Chorwacji - Plitvickie Jeziora wpisany na listwę dziedzictwa UNESCO. Jak piękne krajobrazy i przyroda można zobaczyć na zdjęciach, które niestety nie oddają w pełni wrażeń i widoków rzeczywistych.
Czas pielgrzymki był czasem wspaniałym. Oprócz Eucharystii i modlitwy w miejscu, o którym mówił nasz Św. Jan Paweł II, że "Medjugorie jest przedłużeniem orędzi fatimskich",a także "jest to duchowe centrum świata" zwiedziliśmy piękno bałkańskiego krajobrazu i architektury.
Dziękujemy Panu Bogu za te przeżycia, a Matkę Bożą prosimy MARYJO, MATKO I KRÓLOWO POKOJU - MÓDL SIĘ ZA NAMI WSZYSTKIMI.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   
20 lipca 2014 r. - Jubileusz 30 lecia posługi misyjnej Siostry Noemi i podziękowanie ks. Wojciechowi za pracę w naszej parafii.


W niedzielę na uroczystej sumie obchodziliśmy wraz z Siostrą Noemi jubileusz 30-lecia Jej pracy misyjnej. Siostra Noemi należy do Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Tarnowie. W uroczystości udział wzięły współsiostry józefitki z klasztoru w Krośnie.
Siostra Noemi pracuje w Republice Konga w Brazzaville. Jak trudna i odpowiedzialna to praca wspominaliśmy już wcześniej. Siostry józefitki katechizują dzieci i młodzież, a także prowadzą na misji przedszkole, szkołę oraz pełnią posługę pielęgniarską w misyjnym szpitalu. Głównym zadaniem siostry Noemi, oprócz wymienionych wyżej, jest opieka nad trędowatymi i chorymi na AIDS. Wymaga to dużego poświęcenia, cierpliwości i pokory wobec chorych i cierpiących.
Siostra Noemi przyjmowała życzenia i kwiaty z dużym wzruszeniem, prosząc skromnie o modlitwę dla siebie, ale i innych misjonarzy.

Przy okazji pięknego jubileuszu siostry Noemi, parafianie dziękowali również, odchodzącemu wkrótce ks.wikaremu Wojciechowi Szpylmie, który także postanowił zostać misjonarzem. Po okresie przygotowania do pracy misjonarza ma wyjechać do odległej Jamajki. W naszej parafii posługiwał tylko rok, ale parafianie będą go ciepło wspominać i wspomagać modlitwą w Jego rozpoczynającej się trudnej drodze.

Siostra Noemi i wielu innych misjonarzy na świecie poszli za głosem Boga. Nie zważając na mękę, trud i cierpienie dokonują rzeczy wielkich niosąc przede wszystkim innym narodom Chrystusa. Teraz pragnie dołączyć do grona misjonarzy ks. Wojciech.
Wspierajmy Ich i Misje naszą modlitwą i ofiarą.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   6 lipca 2014 r. - Odpust parafialny w Leśniówce.


Uroczystość odpustowa w kościele filialnym w Leśniówce odbyła się ku czci św.Jana z Dukli patrona naszej parafii. Sumę odpustową celebrował o.Jarosław Karaś gwardian i proboszcz parafii Głowienka. Rok 2014 jest rokiem św. Jana z Dukli gdyż obchodzimy 600 rocznicę Jego urodzin. Św. Jan z Dukli jest również jednym z patronów naszej archidiecezji.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   5 lipca 2014 r. - Uroczysta Msza Św. z okazji 85 lecia OSP w Żeglcach.


Uroczyste obchody 85 lecia OSP w Żeglcach rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Mszę koncelebrował ks. Paweł Samborski - kapelan strażaków, który wygłosił również okolicznościową homilię. W celebrze mszy uczestniczył również ks. proboszcz Jan Luchowski i ks. Wojciech. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele jednostek OSP z pozostałych miejscowości Gminy Chorkówka. Ważnym momentem dla strażaków z Żeglec było poświęcenie nowego sztandaru jednostki OSP.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   19 czerwca 2014 r. - Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.


W uroczystość Bożego Ciała wspominamy Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu ma charakter dziękczynny i radosny. W tym roku procesja w naszej parafii przeszła ulicami z Leśniówki do Żeglec zatrzymując sie przy czterech ołtarzach symbolizujących cztery ewangelie i cztery strony świata.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   3 maja 2014 r. - Matki Bożej Królowej Polski.


Corocznym zwyczajem 3 maja w Święto Matki Bożej Królowej Polski odprawiana jest Msza Święta przy kapliczkach w Chorkówce. W tym roku uroczystość odbyła się przy kapliczce na dole.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   17-19 kwietnia 2014 r.- TRIDUUM PASCHALNE.
  20 kwietnia 2014 r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PASKIEGOPamiątkowe zdjęcia z przeżywania Triduum Paschalnego oraz Pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego. Są to wyjątkowe dni w roku liturgicznym podsumowującę zadumę i smutek Wielkiego Postu oraz dające nadzieję i radość ze Zmartwychwstania.
Podziękowanie dla kapłanów z okazji ustanowienia sakramentu kapłaństwa oraz 40-lecia kapłaństwa ks. prałata Jana Luchowskiego. W imieniu parafian i swoim podziękowania składali członkowie Akcji Katolickiej: Edward Widziszewski, Bernadeta Skalska i Witold Cyburt.   Tekst przemówienia.W oczekiwaniu na Święto Zmartwychwstania Pańskiego i kanonizację naszego Wielkiego Rodaka bł. Jana Pawła II.


Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   13 kwietnia 2014 r.Niedziela Męki Pańskiej. Tradycyjnie na sumie poświęcone zostały palmy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Oprócz palm, które każdy z nas poświęcił aby zabrać do domu zostały przygotowane piękne, duże palmy, które na czas Świąt Wielkanocnych zdobią kościół. Palmy zostały wykonane przez Koła Gospodyń z Chorkówki i Żeglec, przez ministrantów oraz młodzież z RAM.

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   4 kwietnia 2014 r.


W piątek 4 kwietnia ulicami naszej parafii została odprawiona Droga Krzyżowa prowadząca ponad 5 km z kościoła parafialnego w Żeglcach do kościoła filialnego w Leśniówce. Nabożeństwo rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym i zakończyło również Mszą Św. w kościele filialnym. Rozważania poszczególnych stacji prowadzili członkowie Akcji Katolickiej przy bardzo licznym udziale parafian. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej było zapoczątkowaniem rekolekcji wielkopostnych, rozpoczynających się dzień później bo 5 kwietnia, a także przygotowaniem do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i kanonizacji naszego Wielkiego Papieża bł. Jana Pawła II.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   19 stycznia 2014 r.


Gminny Przegląd Kolęd.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   Boże Narodzenie 2013

Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   6 grudnia 2013 r.


Pamiątka Świętego Mikołaja.
6 grudnia przed Mszą Swiętą naszą parafię odwiedził Święty Mikołaj, który jak co roku obdarował dzieci prezentami i słodyczami.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   5 października 2013 r.


5 października odbył się jubileusz związany z obchodami 130 rocznicy założenia Szkoły Podstawowej w Żeglcach. Szkoła nosi imię Karola Klobassy-Zrenckiego, który w 1883r. był jej założycielem. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Żeglcach. Swoją obecnością uroczystości uświetnił ks. biskup Adam Szal. Na zaproszenie dyrektora szkoły P. Pawła Przetacznika licznie przybyli przedstawiciele władz gminnych,powiatowych, potomkowie patrona szkoły, poprzedni dyrektorzy i wiele innych znamienitych osób.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   6 września 2013 r.


Wizytcja kanoniczna naszej parafii połączona z sakramantem bierzmowania.
Wizytacja rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 10-tej w kościele filialnym w Leśniówce. Po raz pierwszy odwiedził naszą parafię Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek. Księdzu Biskupowi towarzyszyli ksiądz proboszcz Jan Luchowski i ksiądz wikary Wojciech Szpylma. Po mszy Ksiądz Biskup pobłogosławił wszystkie dzieci, a następnie musiał odpowiadać na ich liczne pytania. Wizytacja zakończyła się Mszą Świętą o godz. 18-tej w kościele parafialnym w Żeglcach, gdzie z kolei, Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży.
Parafianie składają Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania za modlitwę, błogosławieństwo i wiele ciepłych słów, które do nas skierował równocześnie życząc obfitości łask bożych w Jego posłudze. Szczęść Boże!Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   1 września 2013 r.


Uroczystość odpustowa Matki Bożej Częstochowskiej połączona z 30-leciem istnienia parafii Żeglce.
O godz. 12-tej została odprawiona Msza Święta odpustowa, a zarazem dziękczynna za 30 lecie istnienia naszej parafii.
Uroczystą Mszę celebrował proboszcz naszej parafii ksiądz prałat Jan Luchowski, który od początku tworzył naszą wspólnotę budując dwa kościoły i plebanię oraz dwa cmentarze. 30 lat temu został posłany na prawdziwy trud i pracę bez nagrody. Niech Pan Jezus i Matka Boża Częstochowska mu to dzieło wynagrodzą i nie szczędzą swych łask na dalsze lata pracy w naszej parafii.
W celebrze Mszy brało udział jeszcze siedmiu kapłanów m.in. ksiądz prałat Tadeusz Buchowski, który wygłosił okolicznościową homilię. 30 lat temu ks. Buchowski poświęcał drewnianą kaplicę w Żeglcach, w której były odprawiane Msze Św. przed wybudowaniem kościoła.
Jak co roku na Mszy odpustowej zostały złożone przed Ołtarzem wieńce i plony w podziękowaniu za tegoroczne zbiory. Oprawę Mszy odpustowej uświetnił występ zespołu "Chorkowianie".Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   7 lipca 2013 r.


Uroczystość odpustowa w kościele filialnym w Leśniówce.
Sumę odpustową o godz. 12-tej celebrował i homilię wygłosił ks.Stanisław Pieńczak z Dynowa, który rok temu gościł w naszej parafii podczas renowacji misji świętych. Tradycyjnie po zakończeniu Mszy Świętej i procesji wierni mogli ucałować relikwie św. Jana z Dukli.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   13 czerwca 2013 r.


Nabożenstwo fatimskie oraz uczczenie relikwii błogosławionego Jana Pawła II.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   30 maja 2013 r.


Uroczystość Bożego Ciała.
W tym roku procesja eucharystyczna przeszła ulicami naszej parafii w Żeglec do Leśniówki. Na końcu uroczystości dzieci klas III, które obchodziły rocznicę I Komunii Świętej otrzymały pamiatkowe obrazki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   3 maja 2013 r.


Święto Matki Bożej Królowej Polski. Msza Święta w Chorkówce przy kapliczce na górze.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   
Ciemnica i Grób Pański w 2013 r.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   27 stycznia 2013 r.


Wieczór opłatkowo-kolędowy.
Jak co roku Parafialne Koło Caritas przygotowało spotkanie opłatkowe dla parafian i zaproszonych gości.
Po modlitwie i powitaniu obecnych przez ks. proboszcza Jana Luchowskiego oraz połamaniu się opłatkiem rozpoczęły się krótkie jasełka przygotowane przez członków parafialnego Caritas oraz młodzież z RAM zatytułowane "Kogo szukasz?".
W kolędowaniu, przy skromnym poczęstunku, pomagał zespół "Chorkowianie".
Koło Caritas składa serdeczne podziękowania członkiniom Róż Róźańcowych, które pomogły przygotować poczęstunek przynosząc upieczone ciasta.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   20 stycznia 2013 r.


Gminny przegląd kolęd.
W niedzielę 20 stycznia w naszej parafii odbył się Gminny Przegląd Kolęd w wykonaniu zespołów z terenu Gminy Chorkówka. Współorganizatorami przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Żeglcach.
Najpierw odprawiona została Msza Św. którą celebrowali ks.prałat Jan Luchowski, ks. proboszcz Marian Ruszała ze Szczepańcowej oraz ks. wikary Piotr Petka.
Przegląd kolęd i pastorałek rozpoczął zespół "Anielsi" działający przy parafii w Żeglcach, a w nastepnej kolejności śpiewały zespoły z parafii Kopytowa, Bóbrka, Szczepańcowa, 2 zespoły z parafii Zręcin oraz z naszej parafii zespół "Chorkowianie".
Po koncercie Panie z KGW z Żeglec zaprosiły wszystkich gości i uczestników koncertu na ciepły poczęstunek w dolnym kościele.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   Boże Narodzenie 2012 r.


Szopka w kościele parafialnym nawiązuje do obchodów Roku Wiary. "Wierzę Panie" - to jej główne motto. Na zdjęciach również szopka znajdująca się przed plebanią oraz szopka koło Domu Kultury w Chorkówce.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   Adwent 2012 r.


"Poszli w ciemno za światłem" - pod takim hasłem przebiegał tegoroczny adwent w naszej parafii.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   6 grudnia 2012 r.


Wspomnienie Świętego Mikołaja. W naszej parafii jak co roku Mikołaj obdarował dzieci słodyczami.
Parafialne Koło Caritas składa serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu upominków prywatnym przedsiębiorcom:
Dubis Jacek, Dubis Zofia, Kijek Anna, Liwosz Katarzyna, Liwosz Krzysztof, Mączka Dariusz, Welcer Wanda, Ziemba Dorota i innym nie wymienionym z nazwiska osobom, które podarowały pieniądze na rzecz dzieci.
Wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ !Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   26 października 2012 r.


W ramach programu II Kongresu AK Archidiecezji Przemyskiej, odbyło się spotkanie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Dekanatu Krosno III. Rozpoczęło je wspólne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego prowadzonego przez POAK z Żeglec, podczas którego ks.prał. Jan Luchowski, proboszcz tutejszej parafii wraz z ks. Piotrem Petką - wikarym, posługiwali w konfesjonałach. Podczas Mszy św. Prezes POAK z Żeglec, a zarazem odpowiedzialny za pracę w dekanacie Krosno III, Edward Widziszewski wniósł świecę kongresową a członkowie POAK przygotowali oprawę Mszy św. Następnie uczestnicząc w nabożeństwie październikowym odmówiono Różaniec w intencji owoców Kongresu Akcji Katolickiej. Dalsza część spotkania odbyła się w dolnym kościele, gdzie przy poczęstunku zaprezentowano multimedialnie referaty kongresowe z Łańcuta. W spotkaniu wzięli też udział: ks. dr Wacław Socha - ks. Asystent POAK w Zręcinie, ks. kanonik Marian Ruszała - Asystent POAK w Szczepańcowej, a także przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej: Stanisław Czaja i Stanisław Tabiś. Na zakończenie ustalono termin kolejnego spotkania, które odbędzie się w Zręcinie w dniu 16.11.br.
Zdjęcia wykonał P.Jacek Szeliga9-10 września 2012roku - Peregrynacja Krzyża Wielkopiątkowego i relikwii Bł. Jana Pawła II.


Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Powitanie.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Msza o powołania kapłańskie i zakonne.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Nabożeństwo dla dzieci.
Kliknij aby przejść do4 galerii zdjęć
Adoracja dla osób chorych i starszych.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
Przewiezienie do kościoła w Leśniówce
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć
PożegnanieKliknij aby przejść do galerii zdjęć   7 września 2012 r.


Nabożeństwo pokutne przed nawiedzeniem Krzyża. Droga krzyżowa ulicami parafii z Żeglec do Leśniówki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   2-5 września 2012 r.


2 września rozpoczęła się renowacja Misji Świętych. Było to równocześnie duchowe przygotowanie do zbliżającej się peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego i Relikwii Bł. Jana Pawła II. Kazania misyjne głosił ks.mgr lic. Stanisław Pieńczak kapelan z Domu Pomocy Społecznej w Dynowie. W dniu Spowiedzi Świętej 5 września odbyło się wieczorem nabożeństwo Adoracji Krzyża, a w czwartek 6 września odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   26 sierpnia 2012 r.


Święto Matki Bożej Częstochowskiej to dzień odpustu w naszej parafii. W tym roku uroczystą Sumę odpustową o godz. 12-tej celebrowali: Ks. dr Marian Putyra z parafii Jasło Sobniów, O.Flawian gwardian z Sanktuarium i Klasztoru OO. Bernardynów w Leżajsku i ks. prałat Jan Luchowski. Piękną homilię o Matce Bożej wygłosił O.Flawian. Grupy wieńcowe z wszystkich trzech miejscowości należących do naszej parafii złożyły w ofierze dziękczynnej wieńce i plony tegorocznych zbiorów. Po odśpiewaniu hymnu Te deum laudamus odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   1 lipca 2012 r.


W kościele filialnym w Leśniówce pw. św. Jana z Dukli odbyła się uroczystość odpustowa. Mszę odpustową celebrował i homilię wygłosił o. Micheasz, kustosz sanktuarium św. Jana z Dukli. Po zakończeniu Mszy Świetej i procesji wierni mogli ucałować relikwie św. Jana.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   7 czerwca 2012 r.


Uroczystość Bożego Ciała.
Tradycyjnie w Święto Bożego Ciała w naszej parafii jest obchodzona rocznica I Komunii Świętej. Po Mszy Świetej celebrowanej przez ks.parałata Jana Luchowskiego i ks. wikarego Piotra procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszyła ulicami naszej parafii z Leśniówki do Żeglec. W blisko 5 km trasie parafianie uczestniczyli bardzo licznie. Na zakończenie procesji w kościele parafialnym w Żeglcach dzieci, które w tym roku obchodziły rocznicę I Komunii otrzymały pamiątkowe obrazki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   26 maja 2012 r.


Jak co roku z okazji Dnia Matki Parafialne Koło Caritas w Żeglcach przygotowało dla wszystkich Matek z naszej parafii małą uroczystość. Oprócz poczęstunku przygotowanego przez członkinie koła odbyła się również akademia zatytułowana: " Dla Ciebie Mamo". Piękne piosenki o mamie zaśpiewał zespół Chorkowianie, a wiersze recytowały członkinie Caritasu. Na końcu wystąpiła młodzież z parafialnego RAM-u z humorystycznym przedstawieniem o mamach z różnych krajów kuli ziemskiej i różnego koloru skóry, ale wszystkich jednakowo kochanych. Nie zapomnieliśmy również o najważniejszej z wszystkich matek - Matce Bożej, dla której wspólnie śpiewaliśmy pieśni.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   26 maja 2012 r.


Tegoroczny Gminny Dzień Strażaka obchodzony był w Żeglcach. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez ks.prałata Jana Luchowskiego. Strażacy aktywnie uczestniczyli w liturgii, na której został poświęcony obraz Św. Floriana patrona m.in. strażaków oraz hełm strażacki i toporek. Poświęcone symbole zostały przeniesione do remizy OSP w Żeglcach.
Druhny i druhowie wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   3 maja 2012 r.


Tradycyjnie 3 maja w święto Matki Bożej Królowej Polski odbyła się Msza Święta przy przydrożnej kaplicze w Chorkówce.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   5-8 kwietnia 2012 r.


Ciemnica i Grób Pana Jezusa - Wielkanoc 2012 rok.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   1 kwietnia 2012 r.


Niedziela Palmowa.
1 kwietnia na Sumie w naszej parafii odbyło się uroczyste poświęcenie palm wielkanocnych. Pierwszy raz bardzo ładne i duże, prawie 3 metrowe palmy zostały przygotowane przez młodzież z RAM oraz przez Koła Gospodyń Wiejskich z Żeglec i Chorkówki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   4 marca 2012 r.


Ślubowanie nowych ministrantów.
4 marca w parafii Żeglce odbyło się ślubowanie nowych ministrantów. Uroczyste przyrzeczenie złożyło pięciu chłopców, którzy w ubiegłym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. Z okazji wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza otrzymali legitymacje i pamiątkowe dyplomiki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   24 luty 2012 r.


I Droga Krzyżowa w Wielkim Poście 2012r.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   19 luty 2012 r.


Oficjalne założenie RAM.
Dnia 19. 02. 2012 w naszej parafii nastąpiła uroczystość włączenia w szeregi Ruchu Apostolstwa Młodzieży 25 młodych ludzi. Na Mszy Św. o godz. 11.00 młodzież otrzymała emblematy przynależności do tego ruchu. Oficjalnego przyjęcia dokonał moderator diecezjalny ks. Jan Mazurek.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   15 stycznia 2012 r.


Koncert kolęd i pastorałek.
W niedzielę 15 stycznia w naszej parafii odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołów z terenu Gminy Chorkówka. Opócz parafii Żeglce współorganizatorami przeglądu był Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Żeglcach.
Po Mszy Św. którą celebrowali ks. proboszcz Marian Ruszała ze Szczepańcowej oraz ks.prałat Jan Luchowski koncert kolęd rozpoczęły dziewczyny ze scholi parafialnej w Żeglcach, a w nastepnej kolejności śpiewali: zespół "Bobrzanie" z Bóbrki, zespół "Jutrzenka" z Kopytowej, zespół "Nadzieja" ze Zręcina, zespół "Seniorzy" ze Świerzowej Polskiej, chór żeński ze Szczepańcowej i zespół "Chorkowianie" z Chorkówki.
Na końcu za piękne wykonanie kolęd wszystkim uczestnikom podziękowali ks. prałat Jan Luchowski, Przewodniczący Rady Powiatu P. Andrzej Krężałek, a w imieniu władz gminy Wójt P. Andzrej Koniecki.
Na zakończenie Panie z KGW z Żeglec zaprosiły wszystkich gości i uczestników koncertu na ciepły poczęstunek w dolnym kościele.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   8 stycznia 2012 r.


Spotkanie opłatkowe.
W niedzielę 8 stycznia Parafialny Zespół Caritas przy parafii Żeglce przygotował spotkanie opłatkowe dla wszystkich parafian i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Piotra. Następnie w dolnym kościele ks. proboszcz Jan Luchowski rozpoczął spotkanie odczytaniem fragmentu Ewangelii i krótką modlitwą. Po połamaniu się opłatkiem odbyło się przedstawienie pt: "Wigilia Staropolska" przygotowane przez członków parafialnego koła Caritas. Na koniec wszyscy wspólnie kolędowali, a w przerwach piękne, a mało znane kolędy wykonał zespół "Chorkowianie".
Parafialne Koło Caritas dziękuje wszystkim za przybycie. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej parafian bierze udział w naszych spotkaniach. Serdeczne podziękowania składamy członkiniom Róż Różańcowych, które pomogły w przygotowaniu poczęstunku.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   25 grudnia 2011 r.


Uroczysta Pasterka
Zobacz skąd przybyła figurka Dzieciątka znajdująca się już drugi rok w Szopce Bożonarodzeniowej w kościele parafialnym w Żeglcach.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   6 grudnia 2011 r.


Wizyta Świętego Mikołaja !
Parafialne Koło Caritas za pomoc w przygotowaniu wizyty Św.Mikołaja serdecznie dziękuje właścicielom sklepów oraz innym osobom, a szczególnie ( w kolejności alfabetycznej ): Dubis Zofia, Dubis Przemysław, Liwosz Katarzyna, Liwosz Krzysztof, Mączka D. i Bąk J. Welcer Wanda i Ziemba Dorota.
Serdeczne BÓG zapłać.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   28 sierpnia 2011 r.

24-30 września 2011r. - MISJE ŚWIĘTE.
Misje prowadził ksiądz prałat Józef Niżnik ze Strachociny przy pomocy ks. Jana Szeląga. Przez tydzień odbywały się liczne Msze Święte i nabożeństwa z naukami księży misjonarzy, którzy przybliżyli nas do Chrystusa i Jego Matki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   28 sierpnia 2011 r.

Niedziela 28 sierpnia była dniem odpustu parafialnego z okazji święta Matki Bożej Częstochowskiej. Mszę Świętą celebował i homilię wygłosił ksiądz prałat Józef Niżnik proboszcz parafii w Strachocinie. Corocznym zwyczajem mieszkańcy parafii w dzień odpustu złożyli w darze piękne wieńce i plony wykonane z płodów rolnych. Dzień odpustu rozpoczął również okres nawiedzenia rodzin parafii przez NMP w znaku różańca świętego do dnia rozpoczęcia misji świętych tj. 24 września. 22 rodziny odebrały podczas Mszy Św. różańce zakupione przez ks. proboszcza Jana Luchowskiego podczas pielgrzmki do Ziemi Świętej i tam też poświęcone. Szczególnym momentem było specjalne błogosławieństwo dla tych rodzin. Uroczysta Msza Św zakończyła się procesją oraz odśpiewaniem hymnów: Te Deum laudamus i Boże coś Polskę.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   31 lipca 2011 r.

Siostra Noemi należy do Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa w Krakowie. Od ponad 20 lat pracuje jako misjonarka w Afryce w Kongo. Na niedzielnej Mszy Św. podzieliła się z nami wrażeniami ze swej pracy misyjnej. Jak ciężka to praca można się tylko domyślić słuchając Jej słów oraz oglądając zdjęcia, które nam udostępniła za co składamy serdeczne Bóg zapłać. Na zdjęciach możemy zobaczyć warunki w jakich żyją mieszkańcy Konga. Siostry misjonarki niosą posługę przede wszystkim dzieciom, kobietom i chorym. Siostra Noemi oraz inne siostry józefitki prowadzą na misji przedszkole, szkołę oraz pełnią posługę pielęgniarską w misyjnym szpitalu. Leczą głównie chorych na trąd i AIDS. Głównym celem ich pracy jest niesienie pomocy i miłości bliźniemu ukazując w ten sposób miłość Boga do człowieka. Dzięki modlitwie i pracy siostry misjonarki niosą pomoc zarówno fizyczną jak i duchową co sprzyja ewangelizacji mieszkańców Afryki. Każdego roku siostry katechizują ponad 800 osób. Jest to, jak na tamte warunki, ogromna ilość ludzi przybliżonych do Chrystusa. Wspierajmy pracę siostry Noemi i innych misjonarek modlitwą i ofiarą bo WIELKIEGO DZIEŁA dokonują.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   3 lipca 2011 r.

W pierwszą niedzielę lipca w kościele filialnym w Leśniówce pw Św. Jana z Dukli świętujemy odpust parafialny. W tym roku Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił ks. Krzysztof Tomkiewicz kapelan jednego z rzeszowskich szpitali. Po Mszy Świetej było wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste odśpiewanie Te deum. Następnie wszyscy wierni mogli ucałować relikwie Świętego Jana z Dukli. Oprawę Mszy Świętej ubogaciła również obecność delegacji strażaków z miejscowej OSP, którzy przybyli z pocztem sztandarowym. Nie zabrakło również tradycyjnych kramów, na których po zakońceniu uroczystości odpustowych można było kupić kolorowe cukierki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   3 maja 2011 r.

3 maja w Święto Matki Bożej Królowej Polski corocznym zwyczajem została odprawiona Msza Św. w Chorkówce w jednej z przydrożnych, zabytkowych kapliczek. Jest to nawiązanie do pięknego zwyczaju śpiewania litanii do Matki Bożej przy wiejskich kapliczkach. Mszę celebrował ks. prałat Jan Luchowski, a piękną homilię o Matce Bożej Królowej naszego narodu i patriotyźmie w związku ze Świętem Konstytucji 3 Maja wygłosił ks. Andrzej Olejarz. We mszy aktywnie brali udział mieszkańcy Chorkówki oraz liczni goście. Modlitwę wiernych jak co roku prowadzili tegoroczni maturzyści. Życzymy im wszystkim udanego egzaminu dojrzałości. Ksiądz prałat dziękując na końcu wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Mszy Św. dziękował również Panu Bogu za piękną pogodę, która sprzyja nam każdego rokuKliknij aby przejść do galerii zdjęć   2 maja 2011 r.

Dzisiaj w uroczystość Świętego Wojciecha patrona Polski (święto przeniesione z Wielkiej Soboty) w naszej parafii została odprawiona Msza Św. dziękczynna za wyniesienie na Ołtarze błogosławionego Jana Pawła II. Młodzież z RAM przygotowała na tę okoliczność program z wierszami JPII i piosenkami o NIM. Na polichromii w naszym kościele wykonanej jeszcze w 2006 roku, Jan Paweł II w aureoli, został umieszczony między świętymi i błogosławionymi tuż przy wizerunku MB Częstochowskiej, której wręcza złotą różę. Wierzyliśmy, że stanie się to faktem, gdyż Jego świętość była odczuwalna za całego ziemskiego życia. Dzisiaj z radością dziękujemy za beatyfikację Papieża Polaka. Mając na uwadze Jego umiłowanie ojczyzny i narodu polskiego można mieć nadzieję, że błogosławiony Jan Paweł II zostanie uznany za trzeciego patrona Polski.

Błogosławiony Janie Pawle II - módl się za nami.
Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   24 kwietnia 2011 r.

Zdjęcia Ciemnicy i Grobu Pańskiego - Wielkanoc 2011.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   10 kwietnia 2011 r.

PAMIĘTAMY ! W niedzielę 10 kwietnia po Mszy Świetej o godz. 11-tej w I rocznicę katastrofy smoleńskiej pod krzyżem Chrystusa z tablicą upamiętniającą poległych za Ojczyznę, ksiądz proboszcz oraz ksiądz rekolekcjonista złożyli zapalone znicze, a parafianie kwiaty w hołdzie tragicznie zmarłym. W intencji ofiar i ich rodzin została odmówiona krótka modlitwa , a na koniec zaśpiewano hymn: "Boże coś Polskę".Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   15 stycznia 2011 r.

W niedzielę 16 stycznia w kościele parafialnym w Żeglcach odbyło się spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolicjiej z dekanatu Krosno III. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą celebrowaną przez ks. prałata Jana Luchowskiego przy asyście ks. dziekana dekanatu Krosno III Jana Bielca i ks. proboszcza z parafii w Szczepańcowej Mariana Ruszały. Po Mszy Świętej w dolnym kościele odbyło się spotkanie opłatkowe poprzedzone czytaniem Ewangelii Św. i krótką modlitwą. W kolędowaniu gościom pomagała młodzież z RAM przy parafii Żeglce oraz zespół "Chorkowianie".Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   9 stycznia 2011 r.

W niedzielę 9 stycznia Parafialne Koło Caritas przygotowało spotkanie opłatkowe dla wszystkich chętnych parafian oraz jasełka. Wstęp muzyczny wykonała młodzież z RAM. Następnie Ksiądz Proboszcz odczytał fragment Ewangelii Św. Łukasza o Narodzeniu Zbawiciela i złożył wszystkim życzenia, po czym, wszyscy obecni połamali się opłatkiem. W przedstawieniu jasełkowym oprócz członków Koła Caritas wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawoej w Chorkówce oraz zespół "Chorkowianie". Do przygotowania poczęstunku przyczyniły się członkinie Róż Różańcowych. Najprzyjemniejszą częścią wieczoru było wspólne kolędowanie. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania spotkania Parafialne Koło Caritas serdecznie dziękuje.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   5 grudnia 2010 r.

Dzisiaj naszą parafię odwiedził Św. Mikołaj. O godz. 14-tej przybył do kościoła w Leśniówce gdzie rozdał dzieciom prezenty, a potem pospieszył do kościoła w Żeglcach aby również tam spotkać się z dziećmi. Dzieci powitały Mikołaja piosenkami i wierszami.
Parafialne Koło Caritas za pomoc w przygotowaniu wizyty Św.Mikołaja serdecznie dziękuje: P.Dubis Zofii, P. Liwosz Katarzynie, P. Pudło Małgorzacie, P.Ulanowskiemu Witoldowi, P. Welcer Wandzie, P. Ziembie Dorocie oraz hurtowni Betex - Bąk J., Mączka D.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   7 listopada 2010 r.

W niedzielę na sumie obchodziliśmy uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. prałata Jerzego Moskala z parafii Zręcin, koncelebrowali: ks. dziekan Jan Bielec z naszego dekanatu Krosno III , ks. Wacław Socha - proboszcz parafii Zręcin oraz ks. proboszcz Jan Luchowski. Piękną homilię o patriotyźmie, wolności i miłości do Ojczyzny wygłosił ks. proboszcz Jan Luchowski. W uroczystej Mszy Świętej wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Po Mszy Św. pod pomnikiem w hołdzie poległym, pomordowanym i prześladowanym za Ojczyznę kwiaty i wieńce złożyli: Pan Bogdan Rzońca - wicemarszałek woj. podkarpackiego, P. K.Krężałek - przewodniczący Rady Powiatu, P. Andrzej Koniecki - wójt gminy Chorkówka, przedstawiciele parafii Żeglce oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Żeglcach. Po złożeniu kwiatów została odmówiona litania "Solidarności", którą ciągle modlił się bł. ks. Jerzy Popiełuszko oraz odśpiewany hymn "Boże coś Polskę". Oprawę uroczystości uświetniła strażacka orkiestra dęta, grająca pieśni patriotyczne. Po Mszy Św. w Domu Kultury w Chorkówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez Szkołę Podstawową w Żeglcach. Na akademii wystąpili również laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej z naszej gminy.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   10 października 2010 r.

Dzisiaj z okazji X Dnia Papieskiego odbyła się w naszej parafii uroczysta Msza Święta. Młodzież z RAM oraz schola przygotowały piękną oprawę mszy oraz krótką akademię o Ojcu Św. pn: "Odwaga świętości". Po mszach w dniu dzisiejszym była przeprowadzana zbiórka na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", której patronem jest Jan Paweł II. Obchody X dnia mają szczególny charakter ze względu na zbliżającą się uroczystość wyniesienia Papieża Polaka na ołtarze.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   14 września 2010 r.

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbyło się w naszej parafii nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji obrony Krzyża Świętego. Z uwagi na to, że coraz częściej są dokonywane akty profanacji, a nawet akty wandalizmu Krzyża nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie członkowie Akcji Katolickiej z naszej parafii przygotowali to piękne nabożeństwo aby przypomnieć, że Krzyż jest znakiem miłości Boga do człowieka, znakiem szacunku i miłosierdzia i znakiem naszej wiary. Pamiętajmy jak nasz ukochany rodak Jan Paweł II kochał krzyż, z jaką miłością się do niego prztulał. Bierzmy z niego przykład.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   29 sierpnia 2010 r.

W niedzielę 29 sierpnia w naszej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, której święto przypada 26 sierpnia, obchodziliśmy odpust parafialny. Uroczystość ta połączona była z Sakramentem Bierzmowania. Sumie Odpustowej przewodniczył Ks. Biskup Marian Rojek. W celebrze Mszy Św. wzięli udział również ksiądz dziekan Jan Bielec, ksiądz prałat Jan Luchowski oraz proboszczowie z parafii Łubno i parafii Łubienko. Księdza biskupa powitał ksiądz proboszcz , a przedstawiciele rodziców dzieci przystępujących do bierzmowania poprosili o udzielenie Sakramentu. W swej homilii ks. biskup przypomniał o ślubach narodu polskiego składanych przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1956 r. Jasnogórskiej Pani oraz zaapelował do młodzieży, której miał udzielić Sakramentu Bierzmowania aby dzięki darom Ducha Świętego mogła tych ślubów w swym życiu dochowywać. Do bierzmowania przystąpiło łącznie 108 młodych ludzi w tym 70 z parafii Żeglce, a 38 z niedalekich parafii w Łubnie i Łubienku. Tradycją jest również, że podczas Mszy Świętej Odpustowej wierni dziękują Bogu za zebrane plony. Tak było i w tym roku. Ks. Biskup dokonał poświęcenia dożynkowych wieńców z Żeglec i Chorkówki i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia z grupami wieńcowymi. Zespół "Chorkowianie" wykonał na końcu dla ks. biskupa ludową pieśń. Uroczystość została zakończona Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz odśpiewaniem Te Deum laudamus.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   22 sierpnia 2010 r.

W niedzielę 22 sierpnia na terenie naszej parafii odbyły się dożynki gminne. Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory odprawioną w kościele filialnym w Leśniówce. Symboliczny wieniec dożynkowy przynieśli rolnicy ze wszystkich 14 miejscowości naszej gminy. Oprócz księży z parafii Żeglce w celebrze Mszy Świętej wziął udział ksiądz M.Ruszała - proboszcz parafii Szczepańcowa. Poświęcenia wieńcy dokonał ksiądz prałat Jan Luchowski. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Starostami dożynek była Pani W.Soboń z Leśniówki oraz Pan Z.Żurkiewicz z Chorkówki.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   8 sierpnia 2010 r.

Na dzisiejszej sumie gościliśmy delegację ze Słowacji z gminy Brezovica, która przybyła wraz z władzami naszej gminy. Ksiądz proboszcz powitał gości mówiąc o tym, że jest Jeden Bóg dla nas wszystkich niezależnie od narodowości i obywatelstwa. Goście czynnie brali udział we Mszy Świetej, a na koniec zaśpiewali pieśń w swym ojczystym języku. Ksiądz proboszcz poświęcił Obraz MB Częstochowskiej - Patronki naszej parafii, który został wręczony na ręce Starosty z Brezovicy jako prezent dla wszystkich mieszkańców tamtejszej gminy z intencją aby Matka Boża miała ich w opiece tak jak nasz naród. Gościom bardzo spodobał się nasz kościół. Robili wiele zdjęć i zadawali wiele pytań o historię parafii.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   13 czerwca 2010 r.

13 każdego miesiąca w naszej parafii odbywa się Nabożeństwo Maryjne na pamiątkę nawiedzenia parafii w Cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. 13 jest to również dzień gdy Matka Boża objawiała sie w Fatimie począwszy od miesiąca maja do października 1917 roku. W miesiącu czerwcu nabożeństwo zostało po raz pierwszy odprawione przy kapliczkach ustawionych wokół kościoła, przygotowanych przez Akcję Katolicką. Po Mszy Świętej o godz. 20-tej figurka Matki Bożej Fatimskiej w otoczeniu kapłanów i wiernych niosących zapalone świece, "szła" na czele procesji. Przy pięciu kapliczkach został odmówiony różaniec, a na końcu odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie w następnych miesiącach.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   3 czerwca 2010 r.

W tym roku procesja w Święto Bożego Ciała wyruszyła po Mszy Św. w kościele filialnym w Leśniówce do Żeglec. Pierwszy ołtarz na trasie procesji był w Leśniówce, następne dwa w Chorkówce i ostatni czwarty w Żeglcach.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   26 maja 2010 r.

W środę 26 maja obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Matki. Po Mszy świętej i odśpiewaniu litanii w intencji naszych Mam odbyła się krótka, ale bardzo ładna akademia przygotowana przez młodzież z RAM. Po akademii z inicjatywy księdza proboszcza odśpiewaliśmy naszym Matkom życzenia.
Następnie, w dolnym kościele, Mamy zostały poczęstowane kawą, herbatą i ciastami upieczonymi przez członkinie Parafialnego Zespołu Caritas. Na koniec w krótkiej, ale wesołej scence wystąpiły dzieci z III kl. SP w Chorkówce. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze.Kliknij aby przejść do galerii zdjęć   3 maja 2010 r.

Tradycją już jest, że każdego roku 3 maja odprawiana jest Msza Święta pod jedną z dwóch kapliczek w Chorkówce, ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Oprócz hołdu składanego Matce Bożej, modlimy się również za Ojczyznę w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku uroczystości miały szczególny charakter, gdyż po Mszy Św. został posadzony "Katyński Dąb Pamięci".
W 70 rocznicę mordu katyńskiego w ramach projektu "Katyń...ocalić od zapomnienia" na upamiętnienie każdej z ponad 20 tys. ofiar zostaje posadzony dąb - żywy pomnik przyrody. W naszej parafii taki dąb przypadł dla upamiętnienia porucznika Jana Wachala ur. w 1904 roku w Chorkówce, a zamordowanego przez NKWD w 1940 r. w Charkowie. Poświęcenia dębu i tablicy pamiątkowej dokonał proboszcz naszej parafii ksiądz prałat Jan Luchowski. W uroczystości oprócz mieszkańców udział wzięły lokalne władze samorządowe oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Chorkówce.[Rozmiar: 3551 bajtów]   24 kwietnia 2010 r.

W sobotę 24 kwietnia na stadionie w Kopytowej odbył się turniej ministrantów z sąsiadujących parafii. Nasi chłopcy zajęli 3 miejsce. Gratulujemy!
Dziękujemy za udostępnienie zdjęć P.T.Czechowi - administratorowi portalu: chorkowka.netKliknij aby przejść do galerii zdjęć   10 kwietnia 2010 r.

W sobotę 10 kwietnia odprawiona została Msza Św. Żałobna. Miała to być msza o rychłą beatyfikcję Sługi Bożego Jana Pawła II w 5 rocznicę śmierci. Na skutek tragedii, jaka się wydarzyła w Smoleńsku, stała się równocześnie mszą żałobną w intencji ofiar katastrofy samolotowej. Po mszy św. i nabożeństwie pod pomnikiem Chrystusa i tablicą upamiętniającą poległych za Ojczyznę, zostały złożone płonące znicze jako symbol życia wiecznego oraz odśpiewany "Anioł Pański" za zmarłych w katastrofie Polaków na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Cześć Ich Pamięci!  1-3 kwietnia 2010 r.
Ciemnica i Grób Pana Jezusa - Wielkanoc 2010 rok.
  26 marca 2010 r.
Droga Krzyżowa po ulicach parafii z Żeglec do Leśniówki.

Kliknij aby przejść do galerii   14 marca 2010 r.
Uroczysta Msza Święta z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.