____________________________________________________________

V Niedziela Wielkiego Postu - 29 marca 2020.
Szczęść Boże wszystkim w rozpoczynającym się tygodniu.

Od poniedziałku 30 marca w związku ze zmianą czasu Msze Św. w zwykły dzień będą odprawiane o godz. 18-tej.

Od V niedzieli rozpoczyna się szczególny okres w Wielkim Poście. Krzyże są zasłonięte na znak żalu i pokuty grzesznika. Rozpoczyna się okres rozważania Męki Pańskiej.

W tym tygodniu przypada:

- pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się o dar Eucharystii i Kapłaństwa, Msza Św. z APDC w intencji dusz w czyścu,

- pierwszy piątek - modlitwa wynagradzająca do Najświetszego Serca Pana Jezusa,

- pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo do Niepokalanego Serca Naszej Matki.

Wizyty z Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek w domach chorych odwołane.

W czwartek 2 kwietnia przypada już 15 rocznica narodzin dla Nieba Św. jana Pawła II. Pamiętajmy o Jego nauczaniu zwłaszcza w tych trudnych czasach i prośmy Go o modlitwę i wstawienncictwo u Boga Ojca.

Następna niedziela to niedziela palmowa. Na Mszy Św. o godz. 11-tej błogosławieństwo palm i gałązek wierzbowych.

DODATKOWE OGŁOSZENIE PARAFIALNE
z dn. 26.03.2020r.

(związane z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce przez Prezesa Rady Ministrów i Ministra Zdrowia w dniu 20.03.2020r. i aktualizowane dn. 24.03.2020r., oraz nawiązujące do zarządzenia Ks. Abpa Adama Szala z dn. 25.03.2020r.).
Przypominamy o ograniczeniu zgromadzeń wynikające z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 24.03.2020r. (nie więcej niż 5 osób).
            PROSIMY O POZOSTANIE W DOMACH I DO WYTRWAŁEJ MODLITWY, ZWŁASZCZA RÓŻAŃCOWEJ O GODZ. 20:30 W INTENCJI USTANIA EPIDEMII, CHORYCH, PERSONELU MEDYCZNEGO, SŁUŻB RATOWNICZYCH I O WŁASNE UŚWIĘCENIE. PROSIMY RÓWNIEŻ O ZAINTERESOWANIE SIĘ SYTUACJĄ OSÓB STARSZYCH W SWOICH RODZINACH I SĄSIEDZTWIE.
Msze Święte w niedzielę sprawowane są w następujących godzinach:
w Żeglcach: 730, 1100, 1600
w Leśniówce: 930
NA MSZY ŚWIĘTEJ NIEDZIELNEJ I CODZIENNEJ MOGĄ BYĆ WYŁĄCZNIE OSOBY, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJE MSZALNĄ, POZOSTAŁE OSOBY PROSIMY O WŁĄCZANIE SIĘ DO MODLITWY POPRZEZ MEDIA (WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE INTERNETOWEJ https://episkopat.pl/ ORAZ https://przemyska.pl/ )
Wizyta osób chorych w pierwsze piątki zostaje zawieszona.

Komunia Święta do chorych tylko w formie wiatyku (niebezpieczeństwo śmierci)

Spowiedź Święta po wcześniejszym ustaleniu z kapłanem.
W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9:00 i 17:00 zostaje odwołane - zachęcamy do udziału w nabożeństwie poprzez media (internet, radio, telewizja).
Nabożeństwo Gorzkich Żali zostaje odwołane – zachęcamy do udziału w nabożeństwie poprzez media (internet, radio, telewizja).
Ponadto od poniedziałku do soboty w godz. od 9:00 do Eucharystii o godz. 17:00 jest możliwość prywatnej modlitwy w kościele parafialnym.

____________________________________________________________

IV Niedziela Wielkiego Postu.

Szczęść Boże wszystkim w rozpoczynającym się tygodniu.

W tym tygodniu w środę 25 marca przypada święto Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia.
Módlmy sie o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
24 marca - wtorek - Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

W związku z ograniczeniami uczestnictwa w mszach świętych niedzielnych i nabożeństwach od poniedziałku 23 marca do odwołania kościoł parafialny otwarty dla wiernych od godz. 9:00 do zakończenia mszy św. o godz.17:00.
Każdy z parafian w wolnej chwili może wejść się pomodlić i adorować Pana Jezusa.
Od piątku 27 marca o godz. 9:00 dodatkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następne jak zawsze po mszy o godz. 17-tej.

Ponieważ w okresie panującej epidemii spowiedź dekanalna prawdopodobnie się nie odbędzie dlatego kapłani z naszej parafii zachęcają aby korzystać z sakramentu pokuty (zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa) już od tej chwili. Spowiadać się można codziennie o godz. 9-tej po otwarciu kościoła oraz tradycyjnie przed mszą o godz. 17-tej.
Rekolekcje wielkopostne, które miały rozpocząć się w najbliższą niedzielę zostają odwołane.
Konkurs palm wielkanocnych zostaje odwołany.
Uwaga! Drogi Krzyżowe i Gorzkie Zale odwołane
Motto roku duszpasterskiego 2019