Witamy na nowej stronie internetowej naszej parafii.
 Strona jest w dalszym ciągu w przebudowie oraz na etapie uzupełniania treści i poprawy grafiki.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Zachęcam do polubienia fanpage  " Codziennie jeden cytat z Pisma Świętego"  (stopka strony).

W niedługim czasie będzie tam fanpage naszej parafii.

Niedziela 2 lipca - Odpust parafialny.

Uroczystość odpustowa ku czci Św. Jana z Dukli w kościele filialnym w Leśniówce.
Sumę odpustową o godz. 12-tej odprawił ks. Jacek Pusztuk z parafii Kopytowa. W Słowie Bożym kierował parafian na zwrócenie uwagi
o co w dzisiejszych czasach modliłby się Św. Jan z Dukli, który jak wiadomo rozmiłowany był w modlitwie i czci Matki Bożej. Nawiązał również do 100 rocznicy objawień fatimskich, które są jak najbardziej aktualne we współczesnym świecie. Po Mszy Świętej i procesji wierni mogli ucałować relikwie Św. Jana z Dukli.

ROK JUBILEUSZOWY 300-LECIA KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
- 8 września -
Codzienna modlitwa odmawiana po Apelu na Jasnej Górze.

Bogurodzico Dziewico Maryjo, nasza Matko
i Królowo, wyniesiona na wyżyny nieba.
Ty nieustannie otaczasz troską
i miłością naród polski.
Prosimy, by jubileusz 300-lecia koronacji
Twojego Jasnogórskiego Wizerunku odnowił
w każdym z nas cześć i ufność wobec Boga, Ojca i Syna i Ducha Św.
Ty, Matko, jesteś nam wzorem zaufania
oraz uległego poddania się Jemu we wszystkim.
Niech nasze przemienione życie stanie się
żywym diamentem Twej korony
wyniesienia i chwały.
Chcemy z naszymi duchowymi darami stanąć
w bliskości Boga i stać się świadkami Jego wielkiego miłosierdzia.
Pragniemy – odnowieni w wierze, nadziei
i miłości, żyjąc według zasad Ewangelii – razem
z Tobą uwielbiać Trójcę Przenajświętszą.
Amen

Czwartek 15 czewrca 2017

Uroczystość Bożego Ciała

Pan Jezus wyszedł na ulice naszej parafii i błogosławił w procesji eucharystycznej z Żeglec do Leśniówki
Niedziela 4 czewrca 2017
Zesłanie Ducha Świętego
Ostatnia, ósma niedziela okresu wielkanocnego – to tzw. Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Przypada ona na pięćdziesiąty dzień po zmartwychwstaniu Chrystusa, stąd nazywa się ją dniem Pięćdziesiątnicy. Inna nazwa to Zielone Świątki. Duch Święty jest Boskim darem dla Kościoła i świata, który wprowadza pierwotny porządek Boży: pozwala zachowywać Boże przykazania w Duchu miłości Boga i bliźniego.Jest to porządek przywrócony przez Chrystusa na krzyżu i wdrażany po Jego śmierci i zmartwychwstaniu w Duchu wzajemnej miłości Ojca i Syna zlanego na Kościół w dniu Pięćdziesiątnicy. To właśnie ten Duch Święty sprawia, że od dnia Jego zesłania aż po dziś dzień aktualizuje się na wszystkich pokoleniach ludzkich dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa realizowane w Kościele, w sposób sakramentalny.

Środa 3 maja 2017
Matki Bożej Królowej Polski.
W święto Matki Bożej Królowej Polski jedna z Mszy świętych w tym dniu odprawiana jest przy przydrożnej kapliczce w Chorkówce.

Poniedziałek 1 maja 2017

Nabożeństwa Majowe.

Litania Loretańska śpiewana codziennie ku czci Matki Bożej.

Niedziela 23 kwietnia 2017r.

Niedziela Miłosierdzia

W pierwszą niedziele po Wielkanocy przypada Święto Miłosierdzia. W sumie odpustowej w Łagiewnikach wzięło udział kilka osób z naszej parafii.
TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek

Liturgia Wielkiego Czwartku jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa.

Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku upamiętnia Mękę i Śmierć Pana Jezusa.

Wielka Sobota

Liturgia Wielkiej Soboty skupia się na poświęceniu ognia, wody chrzcielnej oraz odnowieniu przyrzeczeń sakramentu chrztu.

Niedziela Palmowa.

Corocznym zwyczajem obchodzimy pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, gdzie witano Go gałązkami palm.

W tym roku palmy przygotowali:

KGW Chorkówka,

KGW Żeglce,

Ministranci i schola,

OSP Żeglce,

Przedszkole "Misiowo" Chorkówka,

Przedszkole przy ZS w Chorkówce,

Rodziny i pozostali wieni.

Motto roku duszpasterskiego 2016-2017
__________________________________________________________