Ogłoszenia parafialne 18 lipca 2021 r.

Ogłoszenia  – XVI Niedziela Zwykła 18 lipca  2021r.

Tak miło brzmią słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Wszyscy potrzebujemy czasu na odpoczynek i zaakceptowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat nabiera wyjątkowego blasku. Pan Jezus zachęca nas do wypoczynku, bo jest on również ważny jak praca, ale zadbajmy o odpowiednie miejsce i czas, aby przeżyć go w duchowej łączności z Bogiem.

Msze święte w tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 7:30.

Kiedy w czasie wakacyjnych podróży będziemy nawiedzali sanktuaria i kościoły pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, aby w ten sposób uszanować święte miejsca.

Za tydzień będziemy wspominać Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po mszach świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów przed kościołem. Błogosławieństwo nie zwalnia nas z zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa na drodze.

Zachęcamy do złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy, którzy w wielu przypadkach muszą pokonywać setki kilometrów, aby pełnić swą ewangelizacyjną misję.

Prenumeratorów tygodnika NIEDZIELA prosimy o wpłaty za miniony kwartał w wysokości 76,00 zł.

W tym tygodniu patronują nam w czwartek św. Maria Magdalena, w piątek św. Brygida, a sobotę św. Kinga.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Sajdak, P.Bałaban, P.Bugielska-D, P.Dziadosz i P.Tabisz.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej społeczności Pan Bóg powołał P. Janinę Jarecką z Leśniówki. Prosimy o pamiętanie o niej w swych modlitwach.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.