Ogłoszenia parafialne 04.07.2021

Ogłoszenia  – XIV Niedziela Zwykła 4 lipca  2021r.

Trwają wakacje. Nie zapominajmy o uczestnictwie w mszach świętych. Znajdźmy również czas na lekturę Pisma Św. Starajmy się, aby nasze spotkanie z Chrystusem było spotkaniem godnym Jego miłości i naszej wiary.

Przez okres wakacji mszy św. w niedziele o godz. 16-tej nie będzie, a w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty msze św. o godz.7:30. Jeśli wypadnie w te dni jakieś święto to będzie zapowiadana zmiana godziny.

We wtorek 6 lipca o godz.12-tej będą odebrane złożone zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne. Można je składać na placu obok kapliczki przy kościele.

W środę po mszy św. o godz.18-tej comiesięczne nabożeństwo do Świętego Józefa.

W niedzielę 11 lipca w Dukli odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Św. Jana z Dukli. Msza odpustowa o godz.11-tej. Ojcowie bernardyni zapraszają do wzięcia udziału. Akcja katolicka zorganizowała możliwość powrotu z odpustu autobusem.

Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Św.Jana z Dukli wyruszy o godz.5-tej
z Kopytowej. Koło kościoła w Żeglcach będą około godz. 6-tej, a w Chorkówce ok. 6:30. Można się dołączyć na trasie pielgrzymki.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Czeluśniak, P.Zając, P.Gajewska, P.Łopatkiewicz i P.Kochańska.

Ksiądz prałat ogłosił również, że w grudniu 2020 r. po osiągnięciu wieku emerytalnego złożył do ks.abp rezygnację z funkcji proboszcza naszej parafii.
24 czerwca 2021 r. otrzymał potwierdzenie przyjęcia rezygnacji oraz zgodę na dalsze posługiwanie w parafii. Nowym proboszczem ma być ks. Józef Konieczko, który pracował już w naszej parafii jako wikary. Ks.prałat prosi o modlitwę za proboszcza nominata, który przejmie obowiązki 22 sierpnia.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności Tymon Krzywda i Filomena Kozieł. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Dzisiaj wyruszyła piesza pielgrzymka z Przemyśla do Częstochowy, w której udział bierze ks. abp.

W związku z  pielgrzymką trwa III Diecezjalna Sztafetę Różańcowa. Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, które będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej. Termin wyznaczony dla naszej parafii to 8 lipca o godz. 13.20.  Prosimy o znalezienie chwili na odmówienie różańca i włączenie się do wspólnej modlitwy.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb