Ogłoszenia parafialne 25 lipca 2021r.

Ogłoszenia  – XVII Niedziela Zwykła 25 lipca  2021r.

Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach św. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Część składki będzie przekazana na zakup sprzętu potrzebnego misjonarzom w poruszaniu się po terenach misyjnych.

Msze święte w tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę – rano o godz. 7:30.

Trwa czas urlopów, wakacji danych nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to również czas żniw, zbirów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca po mszach o godz. 9:30 w Leśniówce i o 11:00 w Żeglcach zmiana tajemnic różańcowych.

W niedzielę 1 sierpnia będziemy obchodzili 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Po Mszy o godz.11:00 zostaną odmówione odpowiednie modlitwy i złożone kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym m.in. ofiary II wojny światowej i tego powstania. O godz. 17:00 w Domu Ludowym w Żeglcach odbędą się symboliczne uroczystości upamiętniające to jakże ważne wydarzenie. Pamiętajmy o Tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Zapraszamy do udziału.

W tym tygodniu patronują nam w poniedziałek 26 lipca Święci Joachim i Anna – rodzice Najświętszej Maryi Panny, w czwartek 29 lipca św. Marta – siostra Łazarza i Marii.

Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę w wysokości 1848 zł na potrzeby wspólnoty parafialnej. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

W piątek został położony asfalt na alejce cmentarnej. Prosimy i przypominamy by na tym asfalcie nie rozrabiać zaprawy cementowej, a jeżeli przy pracy przy budowie nagrobków na asfalcie pojawi się ziemia wykonawcy powinni ją usunąć i pozamiatać. Zadbajmy wszyscy o piękno tego świętego miejsca.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Bugielskiego, P.Olech, P.Bęben, P.Forystek i P.Jakieła.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej społeczności Pan Bóg powołał P. Eugeniusza Gruszkę z Leśniówki. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w nadchodzącym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb