Ogłoszenia parafialne 1 sierpnia 2021r.

Ogłoszenia  – XVIII Niedziela Zwykła 1 sierpnia  2021r.

W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

Dziś przeżywamy 77 rocznicę Powstania warszawskiego. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim, jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

Poniedziałek, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz… i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu

Msze święte w tym tygodniu we wtorek i czwartek rano o godz. 7:30.

W tym tygodniu przypada:

pierwszy czwartek miesiąca – msza z ADPC za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 7:30,

pierwszy piątek miesiąca – po Mszy Św. o godz.18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu od poniedziałku przed Mszą Św.) – w Leśniówce spowiedź od 14:45,a o godz.15:30 Msza Św.,

pierwsza sobota miesiąca – po Mszy Św. o godz.18:00 różaniec fatimski.

W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

Proszę o przygotowanie wieńców dożynkowych na 29 sierpnia odpust parafialny. Msza Święta odpustowa i przekazanie parafii nowemu proboszczowi o godz. 11:00.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Bogusław Tomacha z Żeglec. Msza Św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12:00. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Rada Sołecka Żeglec wraz z parafią, w imieniu swoim oraz rodziny pogorzelców składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w zbiórki dla poszkodowanych. „Dziękujemy, że po raz kolejny otworzyliście swoje serca
i nie przeszliście obojętnie obok potrzebującego bliźniego. Bóg Zapłać!”

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Głowacka, P.I.Wityńska, P.A.Wityńska, P.Gydziak i P.Gromek.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb