Ogłoszenia parafialne 15 sierpnia 2021r.

Ogłoszenia  – Wniebowzięcie Najśw.Maryi Panny 15 sierpnia  2021r.

Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Dziś przypada 101 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny
i naszego narodu.

W najbliższą niedzielę 22 sierpnia ks. Józef Konieczko – nowy proboszcz, rozpocznie swoją posługę duszpasterską w parafii. Prawne przekazanie parafii odbędzie się w sobotę 21 sierpnia w kancelarii parafialnej. Uroczyste rozpoczęcie Jego posługi odbędzie się 29 sierpnia w niedzielę w czasie Mszy Świętej odpustowej.

Msze święte w tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 7:30.

W tym tygodniu patronują nam:

We wtorek 17 sierpnia – św. Jacek, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem.

W piątek 20 sierpnia – św. Bernard.

W sobotę 21 sierpnia – św. Pius X papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

W najbliższą niedzielę gminne uroczystości dożynkowe w Zręcinie. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Banaś, P.Tęczar, P.Doniek, P.Warzocha i P.Gackowska.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb