Ogłoszenia parafialne 22 sierpnia 2021r.

Ogłoszenia  – XXI Niedziela Zwykła 22 sierpnia  2021r.

Msze święte w tym tygodniu we wtorek i czwartek rano o godz. 7:30.

Jutro przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć   

Środa 25 sierpnia jest dniem nowenny naszego dekanatu do patrona Polski św. Andrzeja Boboli w intencji naszej ojczyzny. Czcicieli św. męczennika i sympatyków Akcji Katolickiej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła jedną godzinę przed Mszą Świętą.

W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Święty Jan Paweł II będąc na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Jest również patronką i naszej parafii. To święto przeniesione jest na najbliższą niedzielę 29 sierpnia. Msza Św. odpustowa o godz. 11:30. W czasie tej uroczystości zostanie powitany nowy proboszcz i złoży wyznanie wiary, zostaną poświęcone plony tegorocznych zbóż i poświęcony nowy wóz bojowy OSP w Żeglcach. Będzie to również okazja, aby podziękować ks. prałatowi Janowi za Jego prawie czterdziestoletnią posługę w naszej parafii, jako pierwszego proboszcza. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. dziekan Jan Bielec.   

W związku z odpustem w sobotę 28 sierpnia od godz. 17:15 będziemy służyć posługą sakramentalną w konfesjonale. Jest to również spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego przez dzieci i młodzież. Zapraszamy do skorzystania z tych okazji do spowiedzi św.  

W ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii wpłynęła ofiara w wysokości 1699 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia św. Bartłomiej, apostoł,

– w piątek 27 sierpnia św. Monika, matka Św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn, biskup i doktor kościoła.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Sobczak, P.Doniek, P.Mróz, P.Gradowicz i P.Banaś.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej społeczności Pan Bóg powołał P.Kazimierza Szczura z Chorkówki. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w nadchodzącym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb