Ogłoszenia parafialne 29 sierpnia 2021r.

Ogłoszenia  – XXII Niedziela w ciągu roku 29 sierpnia  2021r.

Od tego tygodnia Msze Św. będą sprawowane w dzień powszedni, rano o godz.7:00 i po południu o godz.18:00.

W środę rano Msza Św. o godz.8:00. Od przyszłej niedzieli powracamy do niedzielnej Mszy Św. o godz. 16:00.

Kończy się czas urlopów i wakacji, który był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa.

We wtorek, 31 sierpnia będziemy obchodzić 41 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

W środę będziemy obchodzić 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia, jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci
i młodzieży. Msza Św. ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Św. na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 8: 00. Serdecznie zapraszamy.

W Leśniówce inauguracja roku szkolnego w szkole o godz. 8:45, a Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz.9:30. Przed Mszą Św. po południu możliwość spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek 3 września od godz. 10:00 odwiedziny chorych w domach. Do czwartku można zgłaszać chorych, którzy chcieliby dołączyć do grupy odwiedzanych w domu z posługą spowiedzi i Najświętszym Sakramentem.
W Leśniówce odwiedziny chorych także o godz. 10:00, posługa w konfesjonale od 15:00 i o 15:30 Msza Św.

W kościele parafialnym w pierwszy piątek od godz.17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

W sobotę po Mszy Św. wieczornej odmówimy wspólnie różaniec fatimski.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafialnej społeczności Pan Bóg powołał P.Mariana Pikula z Chorkówki i P.Wiesława Krzywdę z Leśniówki. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Malinowska, P.Hac, P.Czenczek, P.Gawron i  P.Wasłowicz.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb