Ogłoszenia parafialne 8 sierpnia 2021r.

Ogłoszenia  – XIX Niedziela Zwykła 8 sierpnia  2021r.

Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak, więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa odważnie kroczymy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg.

Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności

W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały Nieba i wywyższona przez Boga, jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbiać Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Św.

15 sierpnia przypadnie 101 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnice bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

Msze święte w tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 7:30.

W tym tygodniu patronują nam:

W poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta, dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof.

We wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik.

W środę 11 sierpnia – św. Klara, dziewica, wzorem św.Franciszka żyła
w ubóstwie, założycielka klarysek.

W sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Mędrek, P.Kruczek, P.Fruga, P.Uchman i P.Uliasz.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w tym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb