Ogłoszenia parafialne 12 września 2021r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

Jutro 13 dzień miesiąca, po mszy św. procesja różańcowa do pięciu kapliczek. Będziemy się modlić w intencji całej naszej parafii, szczególnie za młodzież, dzieci. Po procesji spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Woźniak, P.Gackowska, P.Gierlasińska, P.Drąg, i P.Wasłowicz.

Msze św. w tym tygodniu, cały tydzień o 700 i o 1800.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (t253), papież, i Cyprian (t258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb