Ogłoszenia parafialne 19 września 2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 września 2021

 1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
 2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.
 3. W zeszłą niedzielę na potrzeby uchodźców z Afganistanu zebrano w naszej parafii 1250 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Sajdak, P.Gronek, P.Kruczek, P.Gromek, P.Delimata.
 5. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkanie formacyjne, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: w poniedziałek po mszy św. zapraszamy uczniów KI. VI, we wtorek uczniów KI. VII, i w środę uczniów KI. VIII.
 6. W czwartek zapraszamy rodziców dzieci KI. III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 7. W sobotę zapraszamy na spotkanie ministrantów.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
 • we wtorek 21 września – św. Mateusz (fok. 60), apostoł i ewangelista;
 • w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb