Ogłoszenia parafialne 26 września 2021r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

We wtorek o godz. 1500 po raz 14, odbędzie się Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata. Inicjatywa organizowana jest, co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny. Dzięki niej skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy. Modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w przestrzeni publicznej to prośba o miłosierdzie dla nas i całego świata, to również świadectwo naszej wiary w Chrystusa. Ludzie dziś pokładają ufność w osiągnięciach naukowych, a to Boże miłosierdzie jest jedynym ratunkiem dla człowieka. Zapraszamy na modlitwę: w Żeglcach na krzyżówce obok sklepu, w Chorkówce przy rondzie obok pomnika, i w Leśniówce przy kościele.

Msze św. w tym tygodniu rano o 700 i wieczorem o 1700 (przechodzimy na czas zimowy). W Leśniówce w środę i w piątek o 1530.

W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. o 1700 zapraszamy dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania. W Leśniówce Nabożeństwo Różańcowe również o godz. 1700 wyjątkiem będzie pierwszy piątek i środy, różaniec wtedy będzie odmawiany po Mszy św.

W piątek zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej komunii św. Po mszy będą miały rozdane różańce, zarówno w Żeglcach jak i w Leśniówce.

W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych przed południem. Chorkówka i Leśniówka od godz. 900, Żeglce od 1100. W Leśniówce spowiedź o 1445 o 1530 Msza św. i po mszy św. Nabożeństwo Różańcowe

W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Frużyńska, P.Frużyńska-Maszado, P.Kochanik, P.Stanoch, P.Węgrzyn.

W niedzielę na potrzeby parafii wpłynęła ofiara w wysokości 1580zł. Bóg zapłać.

Parafia św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie zaprasza na Podkarpackie Forum Charyzmatyczne w dniach 8-9 października pod tytułem „Odbuduj mój kościół”. Rekolekcje poprowadzą Mocni w Duchu z o. Remigiuszem Racławem SJ i o. Jackiem Olczykiem SJ. Konferencję wygłosi również ks. Abp Józef Michalik

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Danuta Przybyło z Żeglec, msza pogrzebowa jutro o godz. 1400. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach i o jej najbliższych oraz wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb