Ogłoszenia parafialne 5 września 2021r.

Ogłoszenia  – XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września  2021r.

Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie, jako pokarm na życie wieczne.

W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msza Św. wieczorem w kościele o godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Św. przy kaplicy na „Kolanówce” (o ile pozwoli na to pogoda). Na Mszach |Św. poświęcenie ziarna na siew. Msza
w Leśniówce o godz. 15:30.

Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Solidarności z Afgańczykami uciekającymi z własnego kraju przed talibami. Otoczmy ich naszą modlitwą. W całej Polsce jest organizowana zbiórka do puszek na rzecz Afgańczyków, którzy znaleźli schronienie w sąsiadującym z ich krajem Pakistanem i dla tych, którzy dotarli do Polski. W naszej parafii zbiórka do puszek przed kościołem zostanie przeprowadzona w następną niedzielę.

Na stoliku z prasą znajduje się pismo wydane przez redakcję „Gościa Niedzielnego” z okazji zbliżającej się beatyfikacji ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Zachęcam do nabycia.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego abyśmy mogli tak pięknie przeżyć uroczystości odpustowe w naszej parafii, a zwłaszcza przygotowującym wieńce dożynkowe, zespołowi „Chorkowianie”, panu organiście, panu kościelnemu, scholi, ministrantom, P. Heli, druhom strażakom i tym, których nie wymieniłem, ale włożyli swój wkład w przygotowanie. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

Dnia 11 września w Chorkówce na placu przy Urzędzie Gminy od godz. 9:00 do 17:00 odbędą się dla pań w wieku 50-70 lat bezpłatne badania gęstości kości pod kątem osteoporozy wraz z konsultacją wyników przez lekarza reumatologa. 

Dzisiaj w nocy z naszej parafialnej społeczności Pan Bóg powołał P.Michalinę Liwosz z Chorkówki. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Msza Św. dziękczynna za posługę ks. proboszcza Jana Luchowskiego od członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyścowym zostanie odprawiona 3 października o godz.11:00.

Serdeczna podziękowania dla osób, które porządkowały kościół przed dzisiejszą niedzielą. W najbliższą sobotę prosimy: P.Jagieło, P.Wasłowicz, P.Biedroń, P.Cyburt i P.Rachwalska.

Wszystkim jubilatom i solenizantom obchodzącym w nadchodzącym tygodniu swoje święto życzymy obfitości łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb