17 października – procesja różańcowa z kościoła filialnego w Leśniówce do kościoła w Żeglcach – początek godz. 14:30.

Przyłączamy się do akcji ogólnopolskiej. Odmówimy cztery części Różańca Świętego podczas procesji różańcowej z Leśniówki do Żeglec. Prosimy parafian o wzięcie udziału we wspólnej modlitwie.

Chcemy przepraszać za grzechy apostazji, za profanacje i ataki na Kościół, za rozwiązłość i rozbite rodziny, za brak szacunku dla życia. W naszej parafii taka procesja różańcowa wyruszy o 1430 z kościoła w Leśniówce, planowane przybycie do kościoła w Żeglcach około godz. 1600 i po przybyciu procesji będzie odprawiona Msza św. zachęcamy do uczestnictwa w całej procesji, ale zapraszamy także do dołączenia na trasie. Patrząc na historię dostrzegamy że to nie siły militarne, ale najpierw i przede wszystkim różaniec i Matka Boża stanowiły zawsze fundament wszelkich zwycięstw nad wrogami Kościoła i naszej Ojczyzny. Nawoływanie z Fatimy „Pokuty! Pokuty! Pokuty! Pokutujący są potrzebni tak jak sól potrzebna jest potrawom. Zachęcamy do udziału.

Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą i wielką miłością bliźniego i Różańcem. Jedyną bronią, którą Polska używając odniesie zwycięstwo jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Całym sercem wszyscy niech zwracają się z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem… Nastąpi wielki Tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.

sł. B. ks. kard. August Hlond

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Mimo późnego ogłoszenia tego wydarzenia liczna grupa parafian uczestniczyła w procesji. Przy pięknej jesiennej pogodzie wspólnie odmówiliśmy wszystkie cztery części różańca w intencji naszej ojczyzny.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb