Ogłoszenia parafialne 10 października 2021r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

4. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. W Leśniówce różaniec codzienne o 1700 w środę po Mszy św. o 1530. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

5. W środę 13 dzień miesiąca, po Mszy św. procesja różańcowa do pięciu kapliczek wokół kościoła. Będziemy się modlić w intencji naszej parafii, szczególnie za młodzież, dzieci. Po procesji spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane rano o 700 i wieczorem o 1700. W następujących intencjach:

8. Pani Helena Styś zrezygnowała ze swojej posługi w parafii, przez długie lata stroiła kościół na każde święta, uroczystości a też na niedzielę, prała bieliznę kielichową, alby, komże. Na bieżąco prowadziła kronikę parafialną. Zawsze powierzone obowiązki wypełniała z wielką starannością i zaangażowaniem. Za całe to dobro, które świadczyła dla parafii, składam Pani Helenie serdeczne „Bóg zapłać”, niech Chrystus, któremu służyła w Kościele, ma Ją w swojej opiece.

Gdyby był ktoś, kto miałby czas i chęci objąć obowiązki po Pani Helenie to bardzo proszę o kontakt ze mną.

W tym czasie proszę, aby kościół na niedzielę ubierała grupa sprzątająca

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Wojtowicz, P.Szuba, P.Bęben T., P.Bęben A., P.Wójcik.

10. Minął III kwartał, prosimy prenumeratorów „Niedzieli” o wpłatę 78 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb