Ogłoszenia parafialne 17 października 2021r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Różańcowe, codziennie po Mszy św. o godz. 1700.W Leśniówce różaniec również o 1700. Z wyjątkiem środy, w środę różaniec po Mszy św. o godz. 1530.

3. Msze św. w tym tygodniu rano o 700 i wieczorem o 1700. W Leśniówce w środę o 1530.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku z prasą oraz na oknach wystawione są wypominki. Cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Śliwińska , P.Wolska A., P.Wolska B., P.Sajdak, P.Najba.

6. Dzisiaj w całej Polsce są organizowane pokutno-wynagradzające procesje różańcowe. Chcemy przepraszać za grzechy apostazji, za profanacje i ataki na Kościół, za rozwiązłość i rozbite rodziny, za brak szacunku dla życia. W naszej parafii taka procesja różańcowa wyruszy o 1430 z kościoła w Leśniówce, planowane przybycie do kościoła w Żeglcach około godz. 1600 i po przybyciu procesji będzie odprawiona Msza św. zachęcamy do uczestnictwa w całej procesji, ale zapraszamy także do dołączenia na trasie. Patrząc na historię dostrzegamy że to nie siły militarne, ale najpierw i przede wszystkim różaniec i Matka Boża stanowiły zawsze fundament wszelkich zwycięstw nad wrogami Kościoła i naszej Ojczyzny. Nawoływanie z Fatimy „Pokuty! Pokuty! Pokuty! Pokutujący są potrzebni tak jak sól potrzebna jest potrawom. Zachęcamy do udziału.

7. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb