Ogłoszenia parafialne 24 października 2021r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Różańcowe. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Kraus, P.Biedka, P.Kulasik, P.Glazar, P.Szymbara.

5. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku z prasą są wystawione wypominki.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane, cały tydzień o 700 i o 1700 , w Leśniówce w środę i w piątek od 1445 spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych i o 1530 Msza św. w pozostałe dni (w Leśniówce) Nabożeństwo Różańcowe o 1700. W kościele parafialnym codziennie będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi 30min. przed Mszą św. Proszę nie zwlekać ze spowiedzią na ostatnią chwilę.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

8. W dniach 6-7 listopada w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędą się charyzmatyczne rekolekcje z ojcami Enrique i Antonello misjonarzami pracującymi w Brazylii. W programie konferencje, adoracja, Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapisy na stronie www.piotrajana.pl

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb