Ogłoszenia parafialne 3 października 202r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o 1700 W Leśniówce różaniec również o 1700 z wyjątkiem środy, w środę po Mszy św. o 1530.

3. Msze św. cały tydzień o 700 i o 1700 .

4. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie różańcowym.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na fundację „Dzieło nowego tysiąclecia”. Fundacja otacza opieką stypendialną młodzież pochodzącą z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Jest to żywy pomnik Jana Pawła II.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Węgrzyn, P.Dobosz, P.Droba, P.Kosiek i P.Szymbara.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego Miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb