Ogłoszenia parafialne 31 października 2021r.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA          31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszej parafii porządek uroczystości będzie następujący: 730 – Msza św. w Żeglcach, W Leśniówce, 900 – Msza św. a po niej procesja na cmentarz, 1100 – Msza św. w Żeglcach i po niej procesja na cmentarz w Żeglcach. W sposób szczególny zapraszamy, rodziny zmarłych w tym roku parafian od 1 XI 2020. Będą im przekazane po liturgii Mszy św. znicze, które zaniosą na groby bliskich.

3. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. W niedzielę 7 listopada będą odprawione msze św. za zmarłych z wypominek, o godz. 1100 w Żeglcach i o 930 w Leśniówce. Karteczki z możliwością wpisania imion zmarłych są wyłożone na parapetach okiennych i na stoliku przy wyjściu z kościoła

4. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. będą sprawowane 700 – w kościele parafialnym, 1430 – (jak pozwoli pogoda) na cmentarzu „cholerycznym”, 1530 – w Leśniówce, 1700 – w kościele parafialnym.

W tym tygodniu Msze św. będą sprawowane o 700 i o 1700, w Leśniówce cały miesiąc listopad będzie odprawiana Msza św. o godz. 1530.

5. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Kochańska, P.Stypuła, P.Dubis, P.Kłosowicz, P.Gruszka.

7. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. adoracje Najświętszego Sakramentu i modlitwa za zmarłych z APDCz. W piątek od godz. 900 odwiedzimy chorych w Leśniówce i Chorkówce, w Żeglcach od godz. 1100. Wieczorem od godz.1615 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W sobotę po Mszy św. Wystawienie Najświętszego. Sakramentu i odmówimy różaniec Fatimski powierzając Matce Bożej naszą wspólnotę parafialną, żyjących jak i tych, którzy odeszli już do domu Pana

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb