„Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”

Miesiąc październik to szczególny czas modlitwy różańcowej.

„Różaniec jest wędką, którą Maryja łowi grzeszników i z morza nieprawości wyciąga na brzeg miłosierdzia. Różaniec jest kotwicą, którą Maryja chwyta kuszonych i trzyma przy sobie, by ich nie uniosła fala namiętności. Różaniec jest łańcuchem o piętnastu ogniwach, do którego przyczepiamy nasze dusze – kiedyś ręka Maryi pociągnie ten łańcuch i podźwignie na wzgórze niebieskie wszystkich, którzy się go mocno trzymają” (św.Józef Sebastian Pelczar).

W kościele parafialnym odmawiamy różaniec codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:00, a w kościele w Leśniówce codziennie o godz.17:00 z wyjątkiem środy, gdy odmawiany jest po Mszy Św. o godz.15:30. Przyłączmy się jak najliczniej do wspólnej modlitwy

„Modlitwa różańcowa jest najprostszym sposobem, aby być z Jezusem i Maryją w radości, w boleści i w chwale. Jeżeli kogoś kochamy, to bardzo chętnie z nim przebywamy, a jeżeli kogoś nie lubimy, nie pragniemy jego obecności. Jeżeli ktoś jest dla nas ważny, chcemy być z nim razem, a gdy ktoś nie jest dla nas istotny, nie szukamy jego towarzystwa. Jeżeli więc pragniemy być z Jezusem i Maryją, to różaniec jest tym najprostszym sposobem” (o.Slavko Barbarić OFM).

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb