„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy.”

W Światowy Dzień Misyjny, obchodzony co roku w przedostatnią niedzielę października, z wdzięcznością wspominamy wszystkie osoby, które swoim świadectwem życia pomagają nam odnowić nasze zobowiązanie chrzcielne do bycia hojnymi i radosnymi apostołami Ewangelii – napisał papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2021, który w tym roku obchodzimy 24 października. Wspomnijmy zatem osoby związane z nasza parafią tj. Siostrę Noemi , która głosi Ewangelię w Republice Konga od 36 lat, a od 34 lat pracuje w Centrum dla Trędowatych w Brazzaville. Józefitka współpracuje z tarnowskimi misjonarzami.

– Cieszę się, że mogę pomóc ludziom często odrzuconym przez środowisko, rodziny i najbliższych. To wsparcie duchowe, ale także pomoc materialna. Organizujemy Msze św., przygotowujemy do sakramentów św. – opowiada nasza misjonarka.

Drugim misjonarzem, którego wspominamy w naszej parafii jest ks. Wojciech Szpylma, który od 25 września 2015r. jest misjonarzem na Jamajce. Obecnie posługuje w Reading w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, niedaleko Montego bay, ma pod opieką dwa kościoły św Agnieszki w Chester Castle i Matki Bożej Częstochowskiej w Cambridge -przy tym kościele prowadzi przedszkole. Jest także odpowiedzialny za młodzież w diecezji oraz ruch Cursillio.

Od września tego roku na misje wyjechał również ksiądz Jakub Kaszowski – wieloletni organista naszej parafii. Ks. Jakub przebywa w Niemczech w Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie.

Pamiętajmy o Nich w modlitwie i potrzebnych w ich pracy ofiarach.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb