Ogłoszenia parafialne 14 listopada 2021r.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

3. Przez cały listopad po każdej Mszy Świętej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

5. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700 w Leśniówce o 1530 .

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Rachwał, P.Chrebor, P.Czapor, P.Słowik Matys, P.Gruszka.

7. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w corocznej pielgrzymce do Archikatedry Przemyskiej na Nabożeństwo poprzedzające Uroczystość Chrystusa Króla w sobotę 20 XI. Wyjazd autokarem z placu obok sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie o godz. 700. Zgłoszenia przyjmuje prezes POAK do 15 XI. Zachęcamy do udziału.

8. Przewodniczący KEP zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę 21 listopada 2021r. we wszystkich kościołach na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Organizowane jest wsparcie Przygranicznych Placówek Straży Granicznej w których przebywają migranci i uchodźcy, w parafiach przygranicznych też są uruchamiane Namioty Nadziei Caritas Polska, w których wolontariusze będą na bieżąco reagować na potrzeby związane z kryzysem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Julian Pec. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb