Ogłoszenia parafialne 21 listopada 2021r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                    21 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Po Mszy Świętej o godz. 1100 uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie w dzień powszedni o godz. 700. W niedzielę przez cały adwent, pierwsza Msza św. także o godz. 700.

4. Msze św. cały tydzień o godz. 700i o 1700. W Leśniówce o godz. 1530.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P Szumlańska P., P.Gromek M., P.Skowron B., P.Bularska A., P.Krawczyk M.

6. Dzisiaj po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na rzecz kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb