Ogłoszenia parafialne 7 listopada 2021r.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             7 listopada 2021

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

2. Cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

4. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane o 700 i o 1700, w Leśniówce o 1530 .

6. W sobotę 13 dzień miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie będziemy się modlić w intencji parafii, naszych rodzin, o ustanie pandemii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Kijek W., P.Duda, P.Głowacka, P.Ordyna, P.Kijek A.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie kwesty zorganizowanej w Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu złożyli ofiarę. Bóg zapłać.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.