Ogłoszenia parafialne 19 grudnia 2021r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                                                 19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego .

2. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 7. 

3. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego tak jak w każdą niedzielę.  Pasterka w Leśniówce o godz. 2200.

5. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni o 730, 11oo i w Leśniówce o 930, nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

6. Ze względu na spowiedzi świąteczne w dekanacie, w środę, czwartek i piątek msze św. tylko rano o godz. 7:00.

7. Środa w naszej parafii będzie dniem spowiedzi adwentowej: w Żeglcach od 1400 do 1700 w Leśniówce od 1500  do 1645.

8. W Leśniówce msza św. w tym tygodniu wyjątkowo będzie we wtorek o 1530 i w środę o 1500.

9. W środę odwiedzimy chorych po domach, będzie to spowiedź świąteczna. W styczniu wizyty po chorych nie będzie. Proszę do środy zgłaszać chorych w zakrystii, gdyby ktoś jeszcze chciał, oprócz tych, których odwiedzamy co miesiąc. Wizytę rozpoczniemy we wszystkich miejscowościach od godz.900.

10. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

12. W tym tygodniu odbył się w naszej parafii, pogrzeb śp. Władysława Liwosza wypraszajmy dla niego dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb