Ogłoszenia parafialne 28 listopada 2021r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                                       28 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi, jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 700.

3. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

4. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

5. Msze św. w tym tygodniu o godz. 700 roraty, wieczorem Msza św. o 1700, w Leśniówce cały tydzień o 1530.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: P.Krawczyk M., P.Bożętka K., P.Wilk S., P.Walczak E., P.Kasza U.

7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w piątek odwiedzimy chorych po domach a od godz. 1615 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.1700. Odmówimy wspólnie różaniec w intencji naszej parafii oraz w intencji naszej ojczyzny.

8. Dzisiaj po Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Od 6 XII Pan kościelny rozniesie opłatki po domach. Rozpocznie od Chorkówki od strony Zręcina. Przyjmijmy Go życzliwie, ofiara złożona przy tej okazji jest formą rekompensaty za całoroczną pracę w parafii.

9. Najbliższa niedziela,  po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

– piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

– sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb