Ogłoszenia parafialne 5 grudnia 2021r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                                                 5 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.

2. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku.  W naszej parafii Msze Święte tego dnia w kościele parafialnym o godz. 700, 1300 i o 1800, w Leśniówce o godz. 1630. Na Msze św. o 1800 w Żeglcach, i 1630 w Leśniówce, zapraszamy szczególnie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się od Pierwszej komunii św. Będą miały rozdane medaliki NMP. O godz. 1200 w Żeglcach odbędzie się „Godzina łaski” zakończona Mszą św. o 1300 na którą bardzo serdecznie zapraszamy.

3. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 700. Cały tydzień msze św. o 700 i o 1700 .

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w 3 niedzielę listopada na potrzeby parafii. Został zakupiony konfesjonał., który został dziś poświęcony.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Wojtowicz R., Kania M., Wierdak J., Najba J.,Kozioł R.

6. W tym tygodniu zapraszam na spotkanie formacyjne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania: we wtorek kl. VI i VII, w czwartek kl. VIII.

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Cena 7 zł

8. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

9. Zmarłym w ostatnim tygodniu: Anna Lech, Jan Bugielski wypraszajmy łaskę nieba: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb