Ogłoszenia parafialne 16.01.2022r.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              16 stycznia 2022          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700 , w Leśniówce Msza św. w środę o 1530.

6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. Kolendową zapraszamy w sposób szczególny: mieszkańców Chorkówki od gminy w stronę Kobylan i Podlas

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Zając Marta, Biernacka Małgorzata, Hus Krystyna, Dyląg Dorota, Flejszar Wioletta.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

6.  W tym tygodni odeszli do Pana p. Władysława Gromala, jej pogrzeb odbył się w Łącku, rodzinnej parafii i p. Jan Kania. Módlmy się, aby zostali przyjęci do wiecznej ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb