Ogłoszenia parafialne 2 stycznia 2022r.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                                                          2 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.  Na Mszę św. o 1100 na tak zwaną Mszę św. kolędową zapraszamy mieszkańców: Żeglce – Debrza, Wygoda, Zadwór.

3. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.  

4. Tego dnia organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.  Zbiórka pod Domem Ludowym o godz. 1030 wyjście do kościoła ok. 1040. Po przyjściu do kościoła odbędą się krótkie jasełka. Organizatorzy zachęcają najmłodszych do przebrania się w orszakowe stroje, za które przewiduje się drobne upominki.

5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca.  Możliwość spowiedzi przed Mszą św. od godz. 1645 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św.

7. Msze św. w tym tygodniu oprócz Trzech Króli, cały tydzień o 700 i o 1700. W Leśniówce w środę i piątek o 1530. W Leśniówce na Mszę św. kolędową w niedzielę zapraszamy mieszkańców od państwa Bąków do końca Leśniówki.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę:  Rodak Renata, Bibinin Sylwia, Serwa Magdalena, Laskoś Maria, Laskoś Jolanta

9. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszę św. kolędową zapraszamy mieszkańców Żeglce – Kolanówka, ul. Zręcka

10. Na stoliku z prasą są wystawione foldery i obrazki, które miały być rozdawane w czasie kolędy, można je zabierać do domów, obok nich jest wystawiony koszyk, można przy okazji złożyć ofiarę, która będzie przekazana ministrantom. Bóg zapłać

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

 12. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana p. Bogdan Waliszko polećmy Go Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

13. Ogłoszenia Wójta: Dzienny Dom „Senior+” w Kopytowej oraz Klub „Senior+” w Chorkówce prowadzą nabór Uczestników. To oferta skierowana dla osób w wieku 60+. Placówki zapewnią różnorodne zajęcia w tym także spotkania z fizjoterapeutą. Dzienny Dom „Senior+” zapewnia 8-godzinny pobyt, w tym 1 ciepły posiłek dziennie. Klub „Senior+” oferuje nieodpłatny 4-godzinny pobyt. Chętni do uczestnictwa w zajęciach proszeni są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chorkówce. Serdecznie zapraszamy!

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb