Ogłoszenia parafialne 9 stycznia 2022r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                                                               9 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane o godz. 700 i o 1700 i w Leśniówce w środę o godz. 1530.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. kolędową na godz. 1100 zapraszamy mieszkańców Chorkówki: Osiedle do gminy.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Wityński Robert, Wityńska Kazimiera, Wityńska Katarzyna, Janik Bogusława, Konarska Katarzyna.

6. Prosimy prenumeratorów „Niedzieli” o wpłatę abonamentu za IV kwartał w wysokości 88zł.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie p. Józefczyk Maria, pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 1300 (Msza św.). Módlmy się, aby dostąpiła radości wiecznej: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb