„W smutnym świecie odnajdziecie Boga-Dziecię. Będzie waszym przyjacielem, niesie pokój i wesele.”

6 stycznia Święto Trzech króli, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego. To jedno z najstarszych świąt, obecne w tradycji chrześcijańskiej od III wieku. Jest to wspomnienie pokłonu złożonego nowonarodzonemu Jezusowi Chrystusowi przez Mędrców ze Wschodu.

Mędrcy ci, to trzej królowie pochodzący z Persji o imionach Melchior, Kacper i Baltazar, którzy przeszli za Gwiazdą Betlejemską kilka tysięcy kilometrów aby pokłonić się Mesjaszowi i złożyć Mu dary: mirrę, kadzidło i złoto.

Tradycyjnie w Święto Objawienia Pańskiego ulicami Żeglec przeszedł orszak Trzech Króli. Orszak dotarł do kościoła parafialnego na sumę o godz.11-tej. Przed Mszą Św. odbyły się krótkie jasełka przed szopką w kościele.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb