Ogłoszenia parafialne 20 lutego 2022

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                       20 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o godz.  700 i o godz. 1700 ,a w Leśniówce Msza św. w środę o godz. 1530.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu o posprzątanie i dekoracje proszę: Bąk  Małgorzata, Kłosowicz Marianna, Skalska Alicja, Skalska Bernarda, Pękalska Agnieszka

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

5. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Maria Krzywda – Leśniówka i Jan Krygowski – Chorkówka. Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia, odpuści im grzechy, które popełnili z ludzkiej ułomności, aby umarli dla świata, żyli dla Niego. Wieczne odpoczywanie ….

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb