Ogłoszenia parafialne – 27 lutego 2022 r.

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

2 Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia: w Żeglcach o godz. 900 i 1800. W Leśniówce o 1630.

5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 1700 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1600. Zapraszamy całymi rodzinami. W Leśniówce droga krzyżowa w środę, gorzkie żale w niedzielę po Mszy św.

6. Msze św. w tym tygodniu rano o 700 i o 1700 z wyjątkiem środy. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z APDC

– w piątek droga o 1700 Msza św. po niej droga krzyżowa, możliwość spowiedzi przed Mszą św.

Rano od godz. 900 odwiedzimy chorych po domach. Żeglce od godz. 1100

– w sobotę po Mszy św. wystawianie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej  i modlitwa o pokój.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Kulasik Krystyna, Sobota Urszula, Gajewska Bożena, Malik Alicja, Malik Janina.

8. Jak słyszeliśmy w komunikacie po mszach św. dzisiaj i w środę jest możliwość złożyć do puszek ofiarę na rzecz uchodźców z Ukrainy

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą marca. Zmiana tajemnic różańcowych po gorzkich żalach.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb