Ogłoszenia parafialne 30 stycznia 2022r.

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej parafii o godz. 700 i o 1800, w Leśniówce o 1630. Na Mszę św. o 1800 i do Leśniówki na 1630 zapraszamy w sposób szczególny rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia pierwszej komunii św. będą miały rozdane książeczki do nabożeństwa.

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4. W czwartek obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Błażeja. Po mszy św. wieczorem błogosławieństwo świec, jabłek i gardła. Św. Błażej jest patronem chorób gardła.

5. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba i wody.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z ADPDC;

– w piątek rano od godz. 900 odwiedzimy chorych (Żeglce od ok. 1200), od 1615 wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi, przed Mszą św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej.

7. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Laskoś Anna, Stefańska Skalska Dorota, Ratajczyk Jolanta, Drzyzga Bożena, Kurzawa Ewa.

9. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1700 z wyjątkiem środy.

10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb