Ogłoszenia parafialne 20 marca 2022r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                   20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

W tym dniu papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Najświętszemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Wyrażając solidarność z narodem ukraińskim, nie ustając w pomocy świadczonej na rzecz uchodźców przybywających do naszej Ojczyzny, a także włączając się w papieską inicjatywę, zachęcamy wszystkich do włączenia się w tym dniu w modlitewne trwanie przed Jezusem Eucharystycznym i odmówienie części różańca św. w intencji pokoju na Ukrainie, polecając także ofiary tragicznej wojny i ich rodziny. W tym dniu o godz. 1630 będzie w naszej świątynie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówimy cząstkę różańca w tych intencjach. Serdecznie wszystkich zapraszam.

4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po mszy św. o godz.1700 .

5. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o godz. 700 i o 1700. W Leśniówce w środę o 1530.

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Knap Magdalena, Pudło Krystyna, Bobusia Małgorzata, Lula Leokadia, Rachwał Janina.

7. Bóg zapłać za ofiary, na kwiaty do Bożego Grobu od rejonu, Żeglce wieś.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

11. Do Pana odeszły w ostatnim tygodniu Giemza Stanisława i Bałaban Kazimiera. Niech Bóg okaże im swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Amen.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb