Ogłoszenia parafialne 27 marca 2022r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   27 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.  To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wizyta u chorych z racji I piątku miesiąca, a zarazem przedświąteczna z okazji zbliżającej się Wielkanocy: 900 – Chorkówka i Leśniówka, 1200 – Żeglce. Proszę o zgłaszanie chorych do zakrystii,oprócz tych których odwiedzamy co miesiąc.

W piętek rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Tadeusz Baj. Spowiedź, w Leśniówce o godz. 1600 o 1630 Msza św. z nauką rekolekcyjną. O godz. 1730 w Żeglcach wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 1800 Msza św. z nauką ogólną i po niej Droga Krzyżowa.

4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. O 1630 w Leśniówce Msza św. z nauką ogłną.  W Żeglcach o godz.900– Msza św. z nauką rekolekcyjną dla ludzi starszych i chorych. O 1500 – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży. O 1800 – Msza św. z nauką ogólną i po niej nabożeństwo różańcowe. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

5. W niedzielę porządek niedzielny. Będzie to pierwszą niedziela miesiąca, po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Proszę o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty, o potrzebne łaski od Ducha Św. i abyśmy jak najlepiej skorzystali z tych rekolekcji, jako wspólnota parafialna. 

6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu proszę: Adamczyk Aneta, Solińska Janina, Żurkiewicz Helena, Węgrzynowska Barbara, Kruczek Maria.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu z rejonów Debrza, Wygoda, Żeglce Podlas, i Chorkówka Cieplice. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary w trzecią niedzielę marca na cele parafialne.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. 

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb