Wielkopostne Rekolekcje 2022 – harmonogram

W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie. A może właśnie tegoroczne nauki rekolekcyjne będą dla mnie swoistą pustynią, powrotem do źródeł?

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. 

jest to święty czas, gdy Chrystus przemawia do nas przez wybranych przez siebie ludzi. To On podczas rekolekcji będzie przemawiał, to On będzie rozgrzeszał, upominał i dodawał otuchy, to On będzie nawoływał do poprawy życia – tak jak czynił to nad jeziorem Genezaret, w Jerozolimie i w Kafarnaum. To On chce się spotkać podczas rekolekcji ze wszystkimi swoimi uczniami za pośrednictwem księdza rekolekcjonisty.

Porządek rekolekcji parafialnych 01.04.2022r. – 03.04.2022r.

piątek, sobota, niedziela

Piątek 01.04.2022r.

Wizyta u chorych z racji I piątku miesiąca, a zarazem przedświąteczna z okazji zbliżającej się Wielkanocy: 900 Chorkówka, Leśniówka, 1200 Żeglce

Leśniówka:

1630 Msza Święta z nauką ogólną

Żeglce:

1730 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi

1800 Msza Święta z nauką ogólną i Droga Krzyżowa

Sobota 02.04.2022r.

Leśniówka:

1630 Msza Święta z nauką ogólną

Żeglce:

900    Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla ludzi chorych i starszych

1500   Msza Święta z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży

1800 Msza Święta z nauką ogólną i nabożeństwo różańcowe

Niedziela 03.04.2022r.

porządek niedzielny

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się 11.04.2022r.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb