Niedziela Palmowa i Krośnieńskie Pola Nadziei

Niedziela Męki Pańskiej tzw. Palmowa kończy okres Wielkiego Postu i otwiera Wielki Tydzień. Dzisiejsza Ewangelia Męki Pańskiej przygotowuje nas do tygodnia, w którym w szczególny sposób łączymy się z Chrystusem i Jego Matką w przeżywaniu męki, cierpienia, znieważenia, ukrzyżowania i w końcu Jego śmierci dla naszego odkupienia.

Piękne palmy zostały przygotowane przez KGW w Żeglcach, KGW w Chorkówce, OSP i Stowarzyszenie „Że Chcę” w Żeglcach i Niepubliczne Przedszkole Misiowo w Chorkówce. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za włożenie pracy w przygotowanie palm, zaprezentowanie w ludowych strojach i podtrzymywanie tradycji.

W niedzielę palmową każdego roku odbywają się również w Polsce „Pola Nadziei”. W naszej parafii po mszach świętych uczniowie Szkół Podstawowych z Chorkówki i Żeglec przeprowadzali z tej okazji kwestę na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum. Zgodnie z tradycją za złożone ofiary rozdawali darczyńcom żonkile. Serdeczne podziękowania za przygotowanie kwiatów i zorganizowanie kwesty składamy uczniom, nauczycielom i księdzu Tomaszowi.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb