Ogłoszenia parafialne 10 kwietnia 2022r.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                    10 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

3. Jutro w naszej parafii odbędzie się spowiedź świąteczna od godz. 1500 do 1800 z przerwą o 1630,

 w Leśniówce spowiedź od godz. 1600.

4. W środę 13 IV po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy wspólnie różaniec.

5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Ze śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnice” można uzyskać odpust zupełny. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 2200.

W Leśniówce Msza św. o 1630.

6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 1800 nabożeństwemDrogi Krzyżowej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do Grobu Pańskiego. O godz. 2100 odśpiewamy Gorzkie Żale – 3 części. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do godz.2200.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta.

7. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny: w kościele parafialnym o godzinach;  900, 1000, 1200. Debrza 1030, Chorkówka na placu przy Gminie a następnie przy Domu Staszaka o godz. 1030 i w Leśniówce w kościele o 1100.

8. W najbliższą Wielką Niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 1800. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę o godz. 600 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę.

Po Mszy Świętej o godz.1600 w Niedzielę Zmartwychwstania procesja na cmentarz.

W poniedziałek Wielkanocny Mszy św. o godz. 1600 nie będzie.

9. Na stoliku z prasą są do nabycia paschaliki w cenie 10zł.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę: Wojtowicz Anna, Zadylak Bogumiła, Fiałkiewicz Mariola, Gruba Teresa, Widziszewski Marian.  Sprzątanie po zakończeniu liturgii Wielkiej Soboty.

11. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane: w poniedziałek i wtorek tylko rano o godz. 700, w środę o 700 i o 1800, w czwartek, piątek i sobotę liturgię rozpoczynamy o godz. 1800.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Bożego grobu: Chorkówka ul. Żeglecka, Chorkówka wieś, Chorkówka Podlas od strony Kobylan oraz Żeglce ul. Zręcka i Kolanówka.

13. W dniu dzisiejszym tak jak było zapowiadane jest organizowana akcja „Pola Nadziei” przy wyjściu z kościoła dzieci ze szkoły w Żeglcach i Chorkówce będą sprzedawać żonkile, z których dochód jest przeznaczony na Krośnieńskie Hospicjum.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb