Ogłoszenia parafialne 17 kwietnia 2022r.

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                       17 kwietnia 2022

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się
w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego. Księdzu Prałatowi z czynny udział
w liturgii za przewodniczenie w Wielki Piątek, Księdzu Katechecie za przygotowanie ministrantów, lektorów do posługi w całym Triduum. Panu kościelnemu, za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panu organiście za przygotowanie scholii, druhom i druhnom strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, tym którzy sprzątali kościół przed Świętem Wielkiej Nocy. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania.

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną,  czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. O godz. 1500 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzina Miłosierdzia, wspólnie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej będzie Msza św.

6. Dziękujemy Paniom, które sprzątały kościół w ostatnią sobotę przed świętami.  W najbliższą sobotę prosimy Panie: Pilawska Bożena, Hadała Jadwiga, Praszek Małgorzata, Pikul Anna i Pikul Beata  

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb