Ogłoszenia parafialne 24 kwietnia 2022r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                        24 kwietnia 2022

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Po nim Msza św.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

3. Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Członkami misyjnego Wolontariatu Salwator na które zapraszamy.

4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.

5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

6. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew Litanii Loretańskiej o godz. 1600, po nich zmiana tajemnic różańcowych i Msza św.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800. W Leśniówce w środę o 1530

8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Krzywda Natalia, Socha Agata, Malarczyk Maria, Szymańska Agata, Czenczek Aneta.

9. W wtorek i czwartek na godz.1630 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii św. na spotkanie.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

11. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana: Irena Głowacka. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi jej łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

– wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

– piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.