Ogłoszenia parafialne 3 kwietnia 2022r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                    3 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. O godz. 1600 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800 po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa z Apostolskiego Dzieła Pomocy Dla Czyśćca.

4. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej. O godz. 1700 będzie Msza św. a po niej jak pozwoli na to pogoda pójdziemy z drogą krzyżową do Leśniówki. Zakończenie przy krzyżu misyjnym obok kościoła w Leśniówce.

5. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm w kościele parafialnym na sumie.  W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

8. Msze św. w tym tygodniu cały tydzień o 700 i o 1800  w Leśniówce o 1530.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Bajger Katarzyna, Dubis Zofia, Skowronek Aleksandra, Marszał Zofia, Stankiewicz Teresa.

10. Bóg zapłać za ofiary złożoną na kwiaty do Bożego Grobu z rejonu Żeglce – Zadwór.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: p. Teresę Szczur z Chorkówki i p. Józefa Bąka z Leśniówki. Niech Bóg przyjmie Ich do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb