Ogłoszenia parafialne 1 maja 2022r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800 , w niedzielę o godz.1600 . Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800, za wyjątkiem 3 maja, w Leśniówce wyjątkowo nie będzie Mszy w środę tylko w czwartek o 1530 oraz w piątek z racji pierwszego piątku o 1530, w piątek spowiedź od 1500. W pozostałe dni tygodnia, majówka o godz. 1700.

5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę dodatkowo o godz. 1300, odbędzie się Msza św. przy kaplicy w Chorkówce (na górze). Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, możliwość spowiedzi przed Mszą św., do południa odwiedzimy chorych po domach.

7. W czwartek na godz. 1600 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św.

8. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i rodziców odbędzie się w sobotę o godz. 1500.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu proszę: Samborowska Justyna, Pilawska Wioletta, Głowa Anna, Maćkoś Marzena, Szymbara Krystyna.

10. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym dniu odbędzie się także w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii św. na sumie o godz. 1100.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb