Ogłoszenia parafialne 29.05.2022r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                 29 maja 2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po litaniach

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Litania do Serca Pana Jezusa będą odmawiane codziennie po mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania oraz adoracja z ADPDC

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji i spowiedzi. Przed mszą św. Litania do Serca Pana Jezusa

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 1800.

W godzinach porannych w piątek odwiedzimy chorych po domach: ks. Proboszcz i ks. Prałat od godz. 900, ks. Tomasz od ok. godz. 1200

6. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

7. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.  Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest, jako Dzień Dziękczynienia.

8. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800. W Leśniówce w środę i w piątek o godz. 1530. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo majowe o 1845.

9. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła, w tym tygodniu proszę: Czelny Małgorzata, Harsze Bożena, Turek Kinga, Ziarko Ewa, Dziadosz Grażyna.

10. Jutro zapraszamy na Mszę św. i spotkanie po Mszy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zapraszamy szczególnie tych, którzy w tym roku przystąpili do pierwszej komunii.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.