Ogłoszenia parafialne 8 maja 2022r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                            8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.  Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową zostanie przeniesione na niedzielę. W tym dniu będziemy się włączać w ogólnopolską akcję „pokutnych procesji różańcowych”. Procesja wyruszy z trzech miejsc w parafii. Z Leśniówki o 1430 do niej dołączy Chorkówka na krzyżówce podlas, z debrzy wyruszymy o godz. 1500, tak, aby na godz. 1600 przybyć do kościoła gdzie wspólnie odmówimy litanię do Św. Andrzeja Boboli i Akt Zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy!

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy: Szymbara Barbara, Kłosowicz Bożena, Frużyńska Krystyna, Kijek Anna, Bobusia Elżbieta.

6. Prenumeratorów „Niedzieli” prosimy o wpłatę 104zł za I kwartał.

7. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800.

8. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy o godz. 1800, w niedzielę o godz.1600. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

9. Zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania: Poniedziałek- Kl. VI Wtorek – Kl. VII i Środa – Kl. VIII. Po Mszy św.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

12. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: Wiesław Wityński. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb