Ogłoszenia parafialne 12 czerwca 2022r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                          12 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku: rano o 730. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.900 w Leśniówce. Po przyjściu do kościoła w Żeglcach Msza św. i po południu o 1600 Msza św. dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Pierwszy ołtarz przygotowuje Leśniówka, drugi przy kaplicy Chorkówka, trzeci, rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Chorkówki i czwarty rodzice dzieci pierwszokomunijnych z Żeglec. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Msza św. w Leśniówce o 900 będzie sprawowane w intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Sw. i ich rodziców.

4. Od piątku przez najbliższy tydzień po Mszy św. i Litanii do Serca Pana Jezusa procesja z Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała tj. 17 czerwca na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII w poniedziałek i wtorek o 1800 (Msza św. a po niej spotkanie). Możliwość spowiedzi przed Bierzmowaniem, codziennie 30 min. przed Mszą św.

7. Bóg zapłać za sprzątanie i strojenie kościoła, w tym tygodniu proszę: Szydło Danuta, Gradowicz Wioletta, Serwińska Anna, Jaracz Małgorzata, Giemzowska Agnieszka.

8. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane cały tydzień o 700 i o 1800 (z wyjątkiem czwartku) w Leśniówce w środę o 1530.

9. Na stoliku z prasą katolicką z jest do nabycia w cenie 12zł specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o Cudzie Eucharystii. Zachęcamy do nabycia.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb