Ogłoszenia parafialne 20 czerwca 2022r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. W czwartek 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Także w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o 1800 poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w Żeglcach o godz. 800, w Leśniówce o 930 w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

6. Msze św. w tym tygodniu cały tydzień o 700 i o 1800. W Leśniówce w środę o 1530 i we czwartek o 1630, zakończenie oktawy.

7. Bóg zapłać za sprzątanie i dekorację kościoła, w tym tygodniu proszę: Giemzowska Marzena, Kurowska Bożena, Kurowska Aleksandra, Bałaban Bogusława, Cieślak Sabina.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb