Ogłoszenia parafialne 26 czerwca 2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. w Żeglcach o godz. 900 i o 1800  w Leśniówce o 1630. Składka z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek od godz.1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

– w sobotę po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

4. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po sumie w Żeglcach zmiana tajemnic różańcowych. W Leśniówce ze względu na odpust zmiana tajemnic jest przeniesiona na drugą niedzielę miesiąca.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i strojenie ołtarza, w tym tygodniu proszę: Paluch Adrianna, Fruga Maria, Najba Iwona, Gradowicz Emilia, Guzik Krystyna.

6. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane o godz. 700 i o 1800 (w środę rano o godz. 900).

7. Od następnego tygodnia nie będzie Mszy św. w niedzielę o 1600. W okresie wakacyjnym będzie sprawowana w sobotę o 1800 Msza św. wigilii niedzielnej, dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. w niedzielę. Pierwsza w sobotę 2 lipca.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb